PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ

 

STYCZEŃ

Ogromne emocje wzbudził podział środków na zadania celowe w sporcie wskazany przez Urząd Miasta. "ŁukaszNajbardziej niezadowoleni okazali się piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska, którzy otrzymali nieporównywalnie mniejsze środki niż rok wcześniej. Rozgrywki wznowiła II liga piłki ręcznej (AZS AWF Biała Podlaska).

LUTY

Reprezentanci Izby Celnej z Białej Podlaskiej zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Służby Celnej w brydżu sportowym. Zawodnicy MKS Żak z Pucharu Polski Taekwon- do Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów wrócili z trzema medalami. W mistrzostwa województwa lubelskiego LZS w podnoszeniu ciężarów pięć złotych medali zdobyli zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska i MULKS Terespol. Zawodnik AZS AWF Konrad Podgórski zdobył złoty medal w halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.

MARZEC

Ciężarowcy AZS AWF Biała Podlaska zwyciężyli w pierwszym rzucie drużynowych mistrzostw Polski. Rozgrywki wznowiła ekstraliga kobiet (AZS PSW Biała Podlaska), III liga lubelsko-podkarpacka (Podlasie Biała Podlaska) oraz IV liga (Orlęta Radzyń Podlaski).

KWIECIEŃ

Dziewięć medali zdobyli pracownicy bialskiej Izby Celnej w mistrzostwach Polski celników w pływaniu. W Zabierzowie odbyły się eliminacje do akademickich mistrzostw Polski w pływaniu. Zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli awans do ścisłego finału. "PawełZ Grand Prix Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Taekwon-do ITF zawodnicy Żaka przywieźli cztery medale.

MAJ

W hotelu Delfin odbyły się otwarte mistrzostwa Białej Podlaskiej w brydżu sportowym. Zwycięzcami została para Jarosław Kaczorowski (Synergia Lublin) i Marek Atalski (Cracovia). Zawodnicy MKS ŻAK Biała Podlaska zdobyli trzy medale podczas XX Mistrzostw Polski Juniorów Taekwon-do. Alfa Radzyń Podlaski wywalczyła historyczny awans do Superligi tenisa stołowego mężczyzn.

CZERWIEC

W Tomaszowie Lubelskim odbył się międzynarodowy turniej karate kyokushin o puchar starosty powiatu tomaszowskiego. Bialski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 12 zawodników. Wszyscy zdobyli medale. Rafał Niedzielski i Jan Przygrodzki (obecnie obaj Integra Biała Podlaska) zajęli 42 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Europy Par w brydżu sportowym."Ariel Po wycofaniu się BKS Bochni szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska dostali dodatkową szansę na powrót do I ligi. Pokonali dwukrotnie imienników z Warszawy i cel osiągnęli. Rozgrywki skończyła ekstraliga kobiet w piłce nożnej AZS PSW Biała Podlaska zajął VII miejsce w rozgrywkach. Podlasie Biała Podlaska jedenaste na finiszu III ligi, Orlęta Radzyń Podlaski wygrywają IV ligę i wracają do III, rezerwy Podlasia bezkonkurencyjne w bialskopodlaskiej lidze okręgowej. W fi nale Pucharu Polski na szczeblu BOZPN Podlasie II lepsze do Podlasia I.

LIPIEC

W tureckim Trabzonie odbył się Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. W zawodach brała udział zawodniczka MKS Żak Jowita Sieńczyk.

SIERPIEŃ

W Kodniu odbył się XII Bieg Sapiehów. Na starcie stanęło aż 172 uczestników, w tym 14 na wózkach inwalidzkich. W mistrzostwach Polski w lekkoatletyce złote medale uzyskało dwóch zawodników AZS AWF Biała Podlaska.

WRZESIEŃ

Paweł Stempel AZS AWF Biała Podlaska wraz z polską sztafetą 4×100 zajął 4 miejsce podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata. Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska po roku przerwy ponownie zagrali w I lidze. Alfa Radzyń Podlaski rozpoczęła zmagania w Superlidze tenisa stołowego mężczyzn od pokonania 3:2 ZKS Drzonków z Lucjanem Błaszczykiem w składzie. "NaSKOK Stefczyka dołącza do grona sponsorów Podlasia Biała Podlaska.

PAŹDZIERNIK

Na mistrzostwa Europy juniorów i seniorów w Taekwon-Do, trzy medale wywalczyła Monika Chwalewska, zawodniczka bialskiego Żaka. Na obiektach piłkarskich w Białej Podlaskiej i Radzyniu Podlaskim królowała kobieca piłka nożna. Podlasie było areną zmagań eliminacjiMistrzostw Europy U-17.

LISTOPAD

Koniec zmagań jesiennych w IV lidze, Podlasie II Biała Podlaska na jedenastym miejscu w tabeli. Skończyła rozgrywki III liga lubelsko- podkarpacka. Po rundzie jesiennej Orlęta Radzyń Podlaski zajęły drugą lokatę, Podlasie Biała Podlaska piątą. Arkadiusz Maksymiuk opuszcza Białą Podlaską, swoje losy sportowe chce związać z Legią Warszawa lub Dolcanem Ząbki."Wenliang

GRUDZIEŃ

Jowita Sieńczyk, pływaczka Żaka Biała Podlaska pobiła rekord Polski czternastolatek na 200 metrów stylem zmiennym. Polscy siatkarze zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata rozgrywanym w Japonii i wywalczyli prawo gry w Igrzyskach Olimpijskich. W dwóch spotkaniach wystąpił wychowanek bialskiego Serbinowa Łukasz Wiśniewski. Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska wygrali swój pierwszy mecz po powrocie do I ligi. Ariel Borysiuk strzelił swoją czwartą bramkę w ekstraklasie w barwach Legii Warszawa. Alfa Radzyń Podlaski trzecia na półmetku rozgrywek Superligi tenisa stołowego mężczyzn. Wenlinag Xu (Alfa) wygrał Turniej Gwiazd Superligi.