POLSKA GINIE NA NASZYCH OCZACH

Najlepszym przykładem jest sprawa refundacji leków: najsłabsi, którzy powinni być otoczeni opieką, stają się łupem nieporozumień. To nie jest Polska, w której przewodzi Pan Bóg.

 

Skąd wziął się pomysł Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę?

Natchnieniem dla nas było to, co udało się Węgrom. Zmienili konstytucję wprowadzając w preambule odwołanie do Boga. Wydostają się z kleszczy międzynarodówki fi nansowej. Szukają rozwiązań, które są zgodne z ich kulturą. Świat przechodzi kryzys dotykający wielu obszarów życia (bankowy, ekonomiczny, rodzin), który wynika z odrzucenia praw bożych. Ślepą uliczką jest naśladowanie tego, jak postępuje ten świat. Chcemy szukać pomocy u Boga, który nas kocha, nie u zachodnich bankierów.

Krucjata dzieli także hierarchów kościelnych. Kilka tygodni temu gościł na Podlasiu pochodzący z Radzynia arcybiskup Andrzej Dzięga, który nie tylko namawiał mieszkańców Podlasia do przystąpienia do Krucjaty, ale sam do niej przystąpił. Tydzień później biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski wystosował jednak do wiernych list, w którym dał do zrozumienia, że przystępowanie do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę nie jest – delikatnie mówiąc – potrzebne. Wierni z Podlasia mogą się czuć zagubieni.

Coraz więcej biskupów przystępuje do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Są wśród nich Prymas Senior Józef Glemp, kardynał Henryk Gulbinowicz, abp Andrzej Dzięga, abp Wacław Depo, bp Stanisław Stefanek, bp Kazimierz Górny, bp Grzegorz Kaszak oraz bp Romuald Kamiński. Liczymy, że również z bp Zbigniewem Kiernikowskim będziemy się razem modlić o dobro Ojczyzny, Kościoła i mieszkańców Podlasia. To patriotyczna i zasłużona w historii Polski ziemia ze swoimi męczennikami. Nasz patriotyzm wynika z przykazania „czcij ojca swego i matkę swoją”, a z tym zgodzi się każdy z biskupów Kościoła Katolickiego.

Jak rozwija się dzieło Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę?

Dynamicznie. Ta modlitwa łączy Polaków na całym świecie i na dziś członków Krucjaty jest już 66 tysięcy. Ruszył Biuletyn Informacyjny, który można pobrać ze strony (www. krucjatarozancowazaojczyzne.pl), jak również zamówić w wersji drukowanej kontaktując się z Sekretariatem Krucjaty. Ojcowie Paulini, którzy sprawują duchową opiekę nad dziełem, zapraszają na pierwsze z comiesięcznych czuwań przed Wizerunkiem Maryi Królowej Polski, które odbędzie się na Jasnej Górze w nocy z 27 na 28 stycznia. Ufamy, że przyjedzie wielu wiernych z Podlasia polecając Maryi nasz kraj. Problemem jest dziś odważne przyznanie się do wiary. Przeciwnikom Kościoła i Ojczyzny udało się zepchnąć katolicyzm do zakrystii, ale jeśli my przyznamy się do Jezusa, to i On się do nas przyzna przed Swoim Ojcem.