RUSZAJĄ ROZGRYWKI

Być albo nie być

Nasze panie z AZS PSW Biała Podlaska bronią się przed spadkiem z ekstraligi. Już w pierwszym swoim meczu w sobotę o 14 na stadionie Podlasia zmierzą się z innym kandydatem do spadku Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. Podopieczne trenera Marcina Kasprowicza w okresie przygotowawczym rozegrały sześć meczów kontrolnych. Pokonały Czwórkę Radom 11:1, Pragę Warszawa 2:0 i GOSiR Piaszeczno 2:1. Odniosły dwa remisy 0:0 z AZS Wrocław i 2:2 z Zagłębiem Lublin. Przegrały tylko z Górnikiem Łęczna 0:3. Klub opuściła Kinga Bandych. Dołączyły Kinga Szumiło (Widok Lublin) i Elżbieta Edel (Kinga Krasnystaw). Sobotnie rywalki naszych pań to ostatnia ekipa w lidze i inny wynik niż wygrana nie wchodzi w rachubę.

Z dużymi nadziejami

Obie nasze ekipy w III lidze po rundzie jesiennej są w czubie tabeli. Orlęta Radzyń Podlaski zajmują drugą lokatę i w sobotę o godzinie 14 zameldują się na stadionie w Przemyślu by zmierzyć się z ostatnią w tabeli Polonią. Każdy inny wynik niż wygrana podopiecznych trenera Zbigniewa Grzesiaka będzie dużą niespodzianką. Zwłaszcza, że w ostatnim swoim sparingu w okresie przygotowawczym Orlęta pokonały Motor Lublin 4:0. Podlasie w niedzielę gra u siebie o godzinie 13 z będącym na dziewiątym miejscu w lidze Strumykiem Malawa. Na wiosnę Podlasie w dość frajerski sposób dało sobie odebrać zwycięstwo na boisku przeciwnika i zapewne podopieczni trenera Władimira Geworkjana będą chcieli zatrzeć tamte wspomnienia. W ostatnim teście przed ligą (wyjazd na turniej do Brześcia nie doszedł do skutku) Podlasie pokonało TOP-54 7:2.

Utrzymać IV ligę

W sobotę Podlasie II Biała Podlaska jedzie do Bełżyc na mecz z tamtejszą Unią. Rezerwy Podlasia mają cel jasny utrzymać IV ligę. Nie jest to jednak jakiś priorytet, gdyż istnienie drugiej drużyny to potrzeba ogrywania szerokiego składu, a nie konieczność gry w IV lidze. Z drugiej strony jednak patrząc to chyba lepiej ogrywać zawodników w IV lidze niż w okręgowej. Rywal z Bełżyc wzmocnił się trochę przed sezonem. Rezerwy Podlasia się uszczupliły. Daniel Mielnik i Kacper Dębek odchodzą do Lutni Piszczac, Adrian Frankowski ma być na wiosnę wypożyczony do Granicy Terespol. Kamil Staszczuk szuka nowego klubu. Raczej w bramce nie zobaczymy już Dimitrija Jekimowa. W drugiej ekipa na pewno grać będzie jeden z dwóch nowych bramkarzy: Robert Baczewski (Dwernicki Stoczek Łukowski) i Łukasz Gabryszak (Nida Rucine Nida). Do rozgrywek zgłoszono także Bartosza Paszkowskiego (Jagiellończyk Biała Podlaska). Z ekipą trenuje dwóch osiemnastolatków z Ząbek, bramkarz i boczny pomocnik. W ostatnim przetarciu przed ligą Podlasie II przegrało z Lutnią Piszczac 1:2.