Ligowy weekend

Podlasie przeważało pod każdym względem. Niestety z upływem czasu goście mieli coraz więcej do powiedzenia. Na kilka chwil przed zakończeniem pierwszej połowy debiutującego w barwach Podlasia Roberta Baczewskiego zaskoczył Wojciech Brudek. W drugiej połowie podopieczni trenera Władimira Gieworkjana starali się odrobić stratę skończyło się tylko na jeden bramce Tomasza Gawrońskiego. Grające w IV lidze rezerwy Podlasie Biała Podlaska wygrały w Bełżycach z tamtejszą Unią 4:1. Cztery bramki strzelone przez rezerwy Podlasia w Bełżycach to najniższy wymiar kary jaki mógł spotkać Unię. Rywali byli tłem dla dobrze grających bialczan. Gdyby celowniki podopiecznych trenera Ryszarda Więcierzeskiego były lepiej ustawione wygrana mogła być bardziej okazała. W ostatnich minutach pierwszej połowy wynik otworzył precyzyjnym strzałem Michał Iwańczuk. Na początku drugiej połowy z rzutu wolnego z około 30 metrów do remisu doprowadził Damian Charmast. Bramkę tą należy zapisać na konto Adama Wasiluka. Nie podcięło to skrzydeł naszym zawodnikom, którzy nadal atakowali. Efektem tych ataków były dwie bramki Damiana Leśniaka i jedna Łukasza Chalimoniuka. Bialczanie od 30 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, gdyż jeden z graczy Unii ujrzał czerwoną kartkę.