Piłkarski weekend

Bronią fotela lidera

Orlęta Radzyń Podlaski jadą na gorący teren do Siarki Tarnobrzeg. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 16. Rywala nie trzeba przedstawiać to trzecia siła III ligi lubelsko-podkarpackiej. W barwach Siarki występuje wychowanek TOP- 54 Biała Podlaska i zawodnik Podlasia Biała Podlaska i Orląt Wojciech Jakubiec. W środę o godzinie 16 na własnym obiekcie Orlęta zmierzą się z bardzo dobrze grającym na wiosnę Izolatorem Boguchwała. To na pewno nie będzie łatwy tydzień dla podopiecznych trenera Zbigniewa Grzesiaka. Czekają ich trudni rywale i oddech na plecach świdnickiej Avii która ma tyle samo punktów co Orlęta.

Z dołem tabeli

W sobotę o godzinie 16 Podlasie Biała Podlaska podejmie na swoim boisku KS Zaczernie. Rywal z dolnych rejonów tabeli powinien być do ogrania. Warunki są dwa. Podlasie musi zagrać na pełnych obrotach i nie może zlekceważyć rywala. W środę o godzinie 17 czeka ich kolejny pojedynek z ekipą z dołu tabeli. Podopieczni trenera Władimira Gieworkjana jadą na mecz do Chełma by zagrać z tamtejszą Chełmianką.

Zebrać ekipę

Czwartoligowe rezerwy Podlasia w niedzielę o 16 zmierzą się z Roztoczem Szczebrzeszyn, a w środę o godzinie 17 zagrają w Lubartowie z tamtejszym Lewartem. Jak wypadnie w tym meczach ekipa trenera Ryszarda Więcierzewskiego w dużej mierze zależeć będzie od ilości graczy jaką będą mogli wysłać na boisko. W ostatniej chwili do ekipy dołączył Dawid Plebanowicz (Jagiellończyk Biała Podlaska). Jeden zawodnik jednak wiosny nie czyni i jeśli druga ekipa chce przynajmniej dotrwać do końca rozgrywek musi w trybie ekspresowym poszerzyć swoją kadrę.

Klasa Okręgowa

Ekipy grające w klasie okręgowej rozegrają dwie kolejki. W niedzielę (początek wszystkich spotkań o godzinie 16) Lutnia Piszczac podejmie Janowię Janów Podlaski. GLKS Rokitno zmierzy się z Unią Żabików. LZS Dobryń podejmie Granicę Terespol. Victoria Parczew otrzyma trzy punkty za walkower z Lesovią Trzebieszów. W czwartek (początek spotkań również o godzinie 16) Lutnia zagra u siebie z Dwernickim Stoczek Łukowski. Janowia u siebie podejmie Unię Krzywda. Unia Żabików uda się do Jeleńca by zagrać z tamtejszym Bizonem. Rokitno przed własną publicznością podejmie Dobryń. Granica gościć będzie ŁKS Łazy. Victoria Parczew u siebie zagra z Orkanem Wojcieszków.

Klasa A

W niedzielę (początek wszystkich spotkań o godzinie 16) Niwa Łomazy zmierzy się Orłem Czemierniki. Dąb Dębowa Kłoda podejmie Tornado Branica Suchowolska. Krzna Rzeczyca na własnym boisku zmierzy się Gromem Kąkolewnica. LKS Milanów zagra u siebie z Agrosportem Leśna Podl. Lider Orlęta II podejmą Polesie Serokomla. W czwartek (początek spotkań również o godzinie 16) Milanów uda się na mecz do Serokomli. Agrosport na własnym stadionie podejmie Krznę Rzeczyca. Grom u siebie zmierzy się z Hutnikiem Huta Dąbrowa. Dąb jedzie na mecz do Turzych Rogów. Tornado na stadionie w Wohyniu gościć będzie Niwę Łomazy. W Milanowie gospodarze podejmą rezerwy Orląt.