Echa meczu na szczycie

Okiem dziennikarza

Obiektywnie remis był wynikiem sprawiedliwym. Jednak Podlasie było bliższe wygranej. Cieszy dobry występ osiemnastoletka Mateusza Kacika – pojawia się alternatywa dla odchodzącego Mateusza Bojarczuka. Bardzo dobrze, ale pechowo (m.in. strzał w słupek) grał Michał Sobiczewski. Mniej widoczny Wojciech Hołoweńko, gdyż przeciwnicy jemu poświęcali mnóstwo uwagi. Więcej miejsca miał Tomasz Gawroński, co udokumentował bramką. Pozostała część ekipy zagrała dobrze lub bardzo dobrze. Stąd pochlebnych opinii dla naszych zawodników trochę się w Świdniku nasłuchałem.

Janusz Daniluk prezes Podlasia

Po obu ekipach było widać obciążenie odpowiedzialnością za rezultat. Mieliśmy więcej sytuacji, niż Avia, więc była szansa to wygrać. Wtedy kontrolowalibyśmy sytuacje w lidze. Przed nami pięć kolejek i wszystko jest możliwe.

Tomasz Gawroński napastnik Podlasia

Remis cenny, ale został trochę niedosyt. Zwłaszcza, że Michał trafi ł w słupek. Szanse są duże więc zrobimy wszystko by je wykorzystać. Avia ma trudniejszych rywali niż my. Nie wolno zapominać o Siarce i Orlętach. Zobaczymy jak się to ułoży, na pewno będzie ciekawie i oby dla nas szczęśliwie.

Arkadiusz Maksymiuk pomocnik Podlasia

Wygrana w tym meczu była równie blisko jak przegrana. Szkoda tej bramki w końcówce pierwszej połowy. W drugiej połowie Avia nas zaskoczyła, przynajmniej na początku, ale końcówka znowu była nasza. Nie ma co patrzeć na innych. Mamy zagrać swoje w tych ostatnich meczach i będzie dobrze.

Władimir Geworkian trener Podlasia

My mieliśmy więcej sytuacji bramkowych niż rywale, wiec remis nas nie powinien zadowalać. Ale tak to już w piłce bywa, że nie wygrywa ten, co lepiej gra. Chłopcy świetnie pracują, ciężka praca przynosi dobry efekt. Dobra gra naszej drużyny, to nie moja zasługa. To nie ja jestem taki dobry, tylko ci chłopcy, którzy ciężko pracować się nie boją. Dziś pojawił się Kacik w jedenastce i zagrał jak trzeba. W naszym mieście jest wielu dobrych młodych piłkarzy i jak uwierzą, że ciężką pracą osiąga się sukces, to go osiągną, a ja im w tym pomogę.