KIBICUJ RODZINIE! NIE TYLKO W CZASIE EURO

To moja rodzina – mówi Jakub Błaszczykowski, kapitan reprezentacji Polski i jeden z ambasadorów akcji. Ruszyła ogólnopolska akcja zachęcająca do spojrzenia na własną rodzinę jak na drużynę, która może wspólnie wygrać niejedne mistrzostwa. Sukcesy sportowców są godne podziwu. Ale nie tylko sport jest ważny. To rodzina może być pasją prawdziwego zwycięzcy. Ponad 60 tys. polskich małżeństw rocznie sięga po ostateczne rozwiązanie swoich problemów. Liczba rozwodów w ciągu ostatnich kilku lat wzrosła o 1/3. Na problem ten zareagowała grupa entuzjastów rodziny, która oddolnie uruchomiła akcję ratowania małżeństw, prowadzoną pod hasłem „Randka małżeńska”. Akcja odniosła spektakularny sukces. Wzięło w niej udział kilkanaście tysięcy małżeństw. W kilku miastach polski, o tej samej porze wyświetlono film fabularny „Fireproof”, który w doskonały sposób przedstawiał problemy, z jakimi borykają się małżeństwa. Wskazywał też metodę na odnalezienie zagubionej miłości.

 

Jedno miejsce na świecie, gdzie jestem ważny bez względu na ilość strzelonych bramek, to moja rodzina – mówi Jakub Błaszczykowski

Po filmie nadawana była audycja radiowa, dzięki której moderowani przez prowadzących małżonkowie mieli okazję do porozmawiania o problemach, które ich od siebie oddalają. Trzecim krokiem było zalogowanie się na stronie www.randkamalzenska.pl i odbycie kursu małżeńskiego. Ukończyło go 2000 małżeństw, a z wpisów na forum można się przekonać, że dzięki akcji wiele z nich uchroniło się przed rozwodem. Podczas Euro 2012 twórcy „Randki małżeńskiej” prowadzą nową akcję, która przebiega w analogiczny sposób. Aby włączyć się w kibicowanie rodzinie wystarczy wejść na stronę www.kibicujrodzinie.pl i dać się poprowadzić przez kolejne wydarzenia. Rodzinie kibicują rodzinie m.in. kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, dziennikarz Krzysztof Ziemiec oraz aktor Radosław Pazura. Na czym polega akcja? Na stronie www.kibicujrodzinie.pl jest mapa Polski, na której można znaleźć kino, usytuowane najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Przychodzimy do kina na projekcję filmu, którego tytuł jest na razie tajemnicą. Został zrealizowany przez twórców filmu „Fireproof”, który odniósł sukces przy naszej poprzedniej akcji – wyjaśnia Artur Kołeczek, zapewniając, że to punkt wyjścia do pogłębienia relacji rodzinnych. – W filmie przedstawione jest ojcostwo w szerokim aspekcie. Obraz pokazuje, jaka jest rola ojca i jaki wpływ ma na dzieci jego brak – dodaje Kołaczek. Po projekcji rodziny zostaną zaproszone do udziału w audycji, na kanwie której będzie mogła porozmawiać o problemach, trudnościach i wspólnych radościach. – Kibic to ktoś, kto wybrał swoją drużynę i jest jej wierny. Robi wszystko, by wygrała, zachęca do boju, kibicuje – tłumaczą organizatorzy, podkreślając, że w grze o rodzinę nie jesteśmy obserwatorami, ale gramy i w ataku, i w obronie. – Kibicuj rodzinie, bo tu rozgrywka trwa każdego dnia – dodają. Projekcje filmowe odbędą się w kilku miastach Polski 16, 17, 20, 23 i 24 czerwca. Bezpośrednio po nich będzie miała miejsce interaktywna audycja radiowa. 23 czerwca, w Dzień Ojca, rodziny zostaną także zaproszone do wspólnego świętowania na piknikach plenerowych. Warto wykorzystać czas Euro do wzmocnienia siły własnej rodziny. Organizatorzy będą do tego zachęcać także w strefach kibica.