Z niedosytem

upragnionej gry o medale był na wyciągnięcie ręki, nie został osiągnięty. Co Alfę czeka w przyszłym? Na razie trudno powiedzieć. Trwają rozmowy z sponsorami na temat przyszłości budżetu ekipy na sezon 2012-2013.

 

Dariusz Wierzchowski, Prezes ALFY

Miniony sezon zakończyliśmy ciut poniżej oczekiwań. Planowaliśmy medal. Zostały na ten cel przeznaczone odpowiednie środki, odpowiedni ludzie przy tym pracowali. Niestety, jak to w sporcie często bywa, zabrakło nam bardzo nie wiele. Dokładnie jeden wygranej piłki w meczu w Rzeszowie. Teraz skupiamy się na nowym sezonie. Jest wiele spraw głównie finansowych, które szybko trzeba załatwić. Musimy wiedzieć, z jakim budżetem przystępujemy na nowy sezon. Na kogo ewentualnie nas stać, bo okienko transferowe zamyka się z końcem czerwca, a my musimy uzupełnić lukę po Radku.

Od jego wysokości będzie wiele zależeć. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że będzie on skromniejszy niż w minionym sezonie. Na pewno z Radzynia odchodzi Radek Mrkvicka. Od przyszłego sezonu będzie on bronił barw Gorzovii Gorzów Wielkopolski. Trwają negocjacje kontraktów z Jackiem Nowokuńskim i Xu Wenliangiem. Być może ekipę wzmocni szósta rakieta Białorusi Anton Sopeleu, dotychczas grający w II Bundeslidze.

FINAŁ SUPERLIGI

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – ZKS Drzonków 2:1 (1:3, 3:0, 3:2)

PÓŁFINAŁY

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Armada Miechowice 2:0 (3:1, 3:1) ZKS Drzonków – AZS Politechnika Rzeszów 2:0 (3:2, 3:0)

Alfa Radzyń Podlaski zajęła szóste miejsce.

Z ligi spadły Pogoń Lębork i Odra Miękina. Awansowały: Elektryk Toruń i Kolping Jarosław