Piłkarski weekend

Podlasie odmłodziło swój i tak młody skład. Avia pozyskała bądź stara się pozyskać: Łukasza Jankowskiego (Motor Lublin), Daniela Szewca, Marcelego Packa (obaj Stal Kraśnik), Tomasza Lenarta (Chojniczanka Chojnice), Karola Zycha (Orion Niedrzwica) i być może Łukasza Mitaszka (Lewart Lubartów). Avia celuje w tym sezonie w awans. Podlasie walczyć będzie o utrzymanie. Przewidywany skład Podlasia: Baczewski – Kacik, Komar, Mirończuk, Haponik – Szymański, Litwiniuk, Iwańczuk, Jesionek – Gawroński, Sawtyruk. W Podlasiu z powodu kontuzji nie zagrają Adam Wasiluk i Marcin Szpański. Obaj z powodu złamań prawdopodobnie nie pojawią się na boisku przez minimum 6 tygodni.

 

W Boguchwale

W niedzielę w Boguchwale Orlęta Radzyń Podlaski zagrają z tamtejszym Izolatorem. W trakcie przygotowań rozpoczętych 11. lipca czyli na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu Izolator rozegrał 5 spotkań kontrolnych. Trzykrotnie wygrywał (Sokół Sieniawa 5:0, Strumyk Malawa 3:1, Siarka Tarnobrzeg 4:1) raz zremisował (Karpaty Krosno 2:2) i raz poniósł porażkę (Orzeł Przeworsk 0:2). Bilans to 14 strzelonych i 6 straconych bramek. Radzynianie powinni powalczyć przynajmniej o jeden punkt w tym spotkaniu. Przewidywany skład Orląt: Stężała – Kazubski, Nowik, Zarzecki, Bednarczyk – Borysiuk, Grajek, Wróblewski, Król – Puła, Pliszka.

Derbowo

W środę nasi trzecioligowcy zagrają ze sobą. W Radzyniu Podlaskim o godzinie 17 dojdzie do starcia Orląt z Podlasiem. Mecz zapowiada się ciekawie nie tylko z powodu, że grać ze sobą będą trzecia i czwarta ekipa poprzedniego sezonu. To również mecz derbowy BOZPN. W składzie Orlat pojawić się mogą także dwaj zawodnicy który jeszcze na wiosnę decydowali o sile Podlasia. Mowa o Michale Sobiczewskim i Wojciechu Hołoweńko.

Debiut w IV lidze

W środę w Piszczacu wielkie święto. Lutnia debiutuje na czwartoligowych boiskach. Rywalem podopiecznych Michała Kwietnia będzie Włodawianka. Początek spotkania o godz. 17. Podlasie II Biała Podlaska inaugurować rozgrywki będzie Lubartowie gdzie w środę o godz. 17 zmierzy się z miejscowym Lewartem. Trener Ryszard Więcierzewski może mieć nie lada problem, gdyż w tym samym czasie w Radzyniu grać będzie pierwsza ekipa i będzie miał być może tylko podstawową jedenastkę do dyspozycji.

Klasa okręgowa

W środę 15 sierpnia ruszają rozgrywki klasy okręgowej BOZPN. Zagrają: Victoria Parczew – Orlęta II Radzyń Podlaski, Grom Kąkolewnica – Unia Żabików, Dwernicki Stoczek Łukowski – ŁKS Łazy, Bizon Jeleniec – LZS Dobryń, Orkan Wojcieszków – Janowia Janów Podlaski, Sokół Adamów – Unia Krzywda, GLKS Rokitno – Granica Terespol. Wszystkie mecze o godzinie 17.

Klasa A

Także w środę wznowi rozgrywki klasa A. Zagrają: Huragan Miedzyrzec Podlaski – Wenus Oszczepalin, Olimpia Okrzeja – Krzna Rzeczyca, Tytan Wisznice – Agrosport Leśna Podlaska, Orzeł Czemierniki – Polesie Serokomla, Hutnik Huta Dąbrowa – Tur Turze Rogi, Agro Corn Milanów – Tornado Branica-Wohyń, Dąb Dębowa Kłoda – Niwa Łomazy. Mecze o godz. 17.