Zapraszamy do linowego raju pod Parczewem

wrzucony przez chuliganów toi toi – położona jest malownicza osada Stara Jedlanka, idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Tu znajduje się raj dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, z największym na Podlasiu parkiem linowym w samym sercu lasu sosnowego.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Park składa się z pięciu tras o długości 885 metrów i 82 przeszkód. Trasy usytuowane są pomiędzy drzewami na różnych wysokościach w zależności od wieku, wzrostu i umiejętności. Do wyboru mamy zatem trasę maluch dla najmłodszych, łatwą, średnią i trudną, która wymaga już wprawy i odwagi, ponieważ trzeba pokonywać przeszkody na wysokości 7 metrów. Możemy wybrać też trasę „Tyrolka”, która składa się wyłącznie ze zjazdów."„Tyrolka” Cena jednorazowego przejścia, to koszt od 20 do 25 zł od osoby. Na terenie parku obowiązuje zasada: „bezpieczeństwo przede wszystkim”. Każdy uczestnik wyposażony zostaje w kask, alpinistyczną uprząż i przechodzi szkolenie z instruktorem. Park linowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych. W Jadlance znajdują się nadto piękne place zabaw, korty tenisowe, boiska do gry w siatkówkę plażową czy koszykówkę, a w budynku ośrodka znajduje się sala zabaw umożliwiająca rozrywkę w czasie niepogody. Atrakcją dla dzieci jest także obóz indiański „Kagi Tanka”, w którym można posłuchać opowieści o historii i kulturze Indian oraz obejrzeć zrekonstruowane tipi, indiańskie domy.

Prawie jak nad morzem

Na miłośników kąpieli wodnych czeka kameralne Jezioro Gumienek, położone w otoczeniu przepięknej, „nadmorskiej” plaży. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy, u których można skorzystać z lekcji pływania. Nad jeziorem – rzecz w naszym regionie niezwykła – trudno spotkać osoby wałęsające się z piwem czy papierosem w ręku, bo obowiązujące zakazy (także zakaz grillowania) są tu ściśle egzekwowane. W efekcie plaża i otoczenie są czyste. Także miłośnicy wędkowania znajdą tu coś dla siebie. W Starej Jedlance znajduje się gospodarstwo rybackie z łowiskiem dla wędkarzy, w którym hoduje się karasia, lina, amura, tołpygę oraz ryby drapieżne, jak: szczupak, sum, okoń, czy sandacz. Stara Jedlanka nad Jeziorem Gumienek to przykład, że można znaleźć nad podlaską wodą miejsce gwarne i ciche zarazem, pełne atrakcji, a jednocześnie czyste – takie, które z czystym sumieniem można polecić na rodzinny wypoczynek.