PODZIĘKUJMY GENERAŁOWI ZA SŁUŻBĘ OJCZYŹNIE

Z tej okazji najbliżsi i przyjaciele poległego generała organizują symboliczną ceremonię w Sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej, na która zapraszają mieszkańców południowego Podlasia.

 

– Wszyscy jesteśmy świadomi wagi wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, kiedy przeżywaliśmy traumę związaną z tą największa tragedią w powojennej historii Polski. Zginął wówczas prezydent Lech Kaczyński i najwięksi Polacy, a wśród nich generał pilot Andrzej Błasik. Jesteśmy pełni uznania dla pani Ewy Błasik, która niosła wielki ból i znosiła wielkie ciosy spadające na nią jeden po drugim, kiedy to chciano sprofanować autorytet szanowanego i uwielbianego przez pilotów generała, człowieka, dla którego hasła Bóg, Honor i Ojczyzna nie były hasłami ze sztandarów, lecz wyznacznikami jego życia. Generał Andrzej Błasik związany był z Podlasiem przez żonę, która pochodzi z Białej Podlaskiej i której tytuł „Człowieka Roku” Tygodnika Podlaskiego nadaliśmy wraz z całą kapitułą jednogłośnie.

 

Mimo jednoznacznego podważenia kłamliwej rosyjskiej wersji tragedii smoleńskiej nie ustają ataki na generała Andrzeja Błasika. Jeden z ostatnich przypuścił Sławomir Orłowski… dyrektor spółki Biała Airport, który napisał książkę pt. „Pokolenia dywizjonu 303”. – To jest paszkwil na śp. mojego męża, Prezydenta RP i ministra obrony narodowej Aleksandra Szczygło. On ich wszystkich brutalnie oszkalował. Poczułam się wykorzystana przez Orłowskiego do legalizacji tych bzdur. Córka płakała, pytając dlaczego tamten człowiek wypisuje takie rzeczy, dlaczego kłamie. W książce tego człowieka są nieprawdopodobne fantazje. On żeruje na śmierci ofiar katastrofy smoleńskiej. Chce się wypromować, kłamiąc na temat mojego męża – powiedziała nam Ewa Błasik.

Dziś także powinniśmy być zjednoczeni w solidarności z nią w tym szczególnym dla niej i dla jej poległego męża dniu – powiedział nam ksiądz infułat Kazimierz Korszniewicz, który będzie głównym celebrantem sobotnich uroczystości. Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie koncert chóru Schola Cantorum Misericordis  Christi z Białej Podlaskiej, pod dyrekcja dr. Piotra Karwowskiego. – Będzie to koncert ukazujący opiekę Matki Boskiej nad Narodem Polskim na przestrzeni wieków. Pojawią się teksty poetyckie od średniowiecza aż do współczesności, teksty poetyckie recytować będzie Jerzy Zelnik. Będą one poświęcone Matce Bożej, zaś dwa ostatnie – autorstwa ks. Piotra Skargi i ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego – nawiązywać będą do umiłowania Ojczyzny i Pana Boga – mówi nam Piotr Karwowski.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij