Tłumy na spotkaniu z Macierewiczem

Podlasie na zaproszenie posła PiS Adama Abramowicza. Tematem, który zdominował spotkanie, była tragedia smoleńska, którą Antoni Macierewicz konsekwentnie określa zbrodnią. – Ta tragedia zmieniła historię Polski i Europy – mówił polityk. Zgromadzeni w sali konferencyjnej hotelu i restauracji „Skala” mogli zapoznać się z częścią materiału dowodowego komisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej, którą kieruje poseł PiS. – Fundamentalnym zadaniem komisji było zbadanie tego, co naprawdę stało się w Smoleńsku. Dzisiaj wiemy, że doszło do eksplozji. Dlatego teraz możemy szukać sprawcy tej zbrodni. Myślę, że to kwestia kilku miesięcy i wszystko się wyjaśni – przekonywał poseł PiS. Macierewicz przedstawił m.in. zdjęcia kadłuba samolotu Tu-154M na miejscu katastrofy w Smoleńsku. – Mamy do czynienia z wywiniętymi na zewnątrz obiema burtami samolotu i wydmuchniętym wnętrzem tej części samolotu. Samolot nie uzyskał takiego kształtu wskutek upadku i szorowania po ziemi. Ten samolot nie dlatego się rozpadł, że uderzył w ziemię, tylko dlatego uderzył w ziemię, bo w powietrzu się rozpadł – wyjaśniał gość na środowym spotkaniu w Białej Podlaskiej. Przewodniczący zespołu parlamentarnego powoływał się też na analizy i symulacje przeprowadzone przez profesora Wiesława Biniendę.

 

Polityk podkreślił, że jest już najwyższy czas, aby rząd przystąpił do uczciwego śledztwa. – Konieczne jest powołanie komisji międzynarodowej. Bo ta tragedia wyraźnie przerasta władze Polski i Rosji. Jeżeli nie dojdziemy do prawdy, to kto będzie nas szanował na świecie? – pytał retorycznie poseł. Zdaniem Antoniego Macierewicza kardynalnym błędem polskich władz było przekazanie śledztwa Rosjanom. Parlamentarzysta skrytykował również partie rządzące za agresję wobec opozycji, za upadający system służby zdrowia i brak zrozumienia potrzeb klasy średniej oraz ludzi ubogich, za niekorzystne dla Polski negocjacje w sprawie budżetu Unii Europejskiej na kolejne lata czy ustawę podnoszącą wiek emerytalny do 67 lat. – Ten rząd to długofalowa reżyseria działania na szkodę Polski – mówił poseł.

Macierewicz na gorąco skomentował także czystkę dziennikarską w tygodniku „Uważam Rze”, z którego po zwolnieniu przez wydawcę redaktora naczelnego Pawła Lisickiego, w geście solidarności odeszła większość dziennikarzy. – To oznacza koniec kolejnego tytułu, w którym dziennikarze starali się dochodzić do prawdy, podejmować tematy ważne społecznie i politycznie. Wyrzucanie naczelnego jest zamachem na wolność tego tygodnika. Ta sytuacja pokazuje, że mamy do czynienia z cenzurą – podkreślił gość. Pomimo długiego wystąpienia Antoni Macierewicz nie odmówił odpowiedzi na pytania uczestników spotkania, które dotyczyły m.in. uchylenia mu immunitetu w związku z jego procesem z Markiem Dochnalem czy zagadkowych samobójstw Remigiusza Musia oraz gen. Sławomira Petelickiego. – To niekoniecznie były samobójstwa. Muś był jednym z głównych świadków tragedii smoleńskiej – zaznaczył poseł. Po spotkaniach Antoni Macierewicz jeszcze długo rozmawiał indywidualnie z mieszkańcami południowego Podlasia, w opinii których była to bardzo ważna i potrzebna wizyta.

Więcej informacji o Antonim Macierewiczu przeczytacie w serwisie stefczyk.info