PODSUMOWANIE Wydarzenia sportowe na Podlasiu w roku 2012

rozgrywany w jego ojczystym kraju. Gimnastyk AZS AWF Biała Podlaska Roman Kulesza wywalczył prawo startu w Igrzyskach XXX Olimpiady Letniej w Londynie. Wychowanek TOP-54 Ariel Borysiuk przeszedł z Legii Warszawa do 1.FC Kaiserslautern.

 

Luty

Lekkoatleci AZS AWF Biała Podlaska Martyna Bielawska (trójskok), Przemysław Czajkowski (rzut dyskiem), Paweł Stempel (biegi sprinterskie) i Damian Kusiak (pchnięcie kulą) zostali objęci wsparciem finansowym Kasy Stefczyka.

Marzec

Integra Biała Podlaska wywalczyła awans do II ligi brydża sportowego. Pływaczka Jowita Sieńczyk (ŻAK Biała Podlaska) wywalczyła cztery tytuły zimowej mistrzyni Polski Juniorów 15-letnich.

Kwiecień

Ówczesny środkowy AZS Częstochowa i wychowanek Serbinowa Biała Podlaska Łukasz Wiśniewski znalazł się w kadrze Polski na Ligę Światową 2012. Tenisiści Alfy Radzyń Podlaski zakończyli rozgrywki Superligi na szóstym miejscu. Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska zajęli jedenaste miejsce w I lidze, które nie dawało im prawa gry w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie.

Maj

Prawo występu na igrzyskach olimpijskich w Londynie podczas akademickich mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Łodzi wywalczył dyskobol Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska). Międzyrzecka Trójka wywalczyła awans do II ligi siatkówki mężczyzn.

Czerwiec

Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował się na powiększenie I ligi do czternastu ekip. Wobec tej decyzji szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska pozostali w gronie pierwszoligowców. Doszło do podpisania umowy, na mocy której Kasy Stefczyka udzielą wsparcia finansowego pływaczce Żak Biała Podlaska Jowicie Sieńczyk. Kończą się rozgrywki III ligi piłki nożnej. Podlasie zajmuje trzecie miejsce, a Orlęta Radzyń Podlaski czwarte. Kasy Stefczyka przedłużyły także swoją umowę z MKS Podlasie na kolejny rok i zaproponowały sumę dwukrotnie wyższą niż do tej pory. Ponownie prezesem MKS Podlasie został Janusz Daniluk.

Lipiec

Dyskobol Przemysław Czajowski zajął trzynaste miejsce na lekkoatletycznych ME w Helsinkach. Z dwoma medalami mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej wracają z Krakowa zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska. Medal brązowy wywalczył Adam Kierzkowski. Mistrzem Polski i złotym medalistą został Roman Kulesza. Na zaproszenie MKS Podlasia Biała Podlaska na Południowe Podlasie przyjechała ekipa Pogoni Lwów. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”. Podczas mistrzostw Polski do lat 15 na pięćdziesięciometrowym basenie Jowita Sieńczyk zdobyła cztery medale.

"RomanSierpień

Dwóch naszych reprezentantów wspieranych przez Kasy Stefczyka startuje podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Roman Kulesza zajmuje dwudzieste czwarte miejsce w gimnastyce, a Przemysław Czajkowski dwudzieste drugie w rzucie dyskiem. Po 30 latach nieobecności do Białej Podlaskiej powraca rugby, na razie grupa zapaleńców stara się trenować, ale plany mają poważniejsze. Po raz pierwszy w Białej Podlaskiej w hali IV LO odbyła się gala MMA w ramach Ligi Profesjonalnej. Wzbudziła ona ogromne zainteresowanie. Zdobyciem tytułu akademickich mistrzów Polski zakończył się udział szczypiornistów AZS AWF Biała Podlaska w rozgrywanych w Krakowie AMP-ach.

Wrzesień

Fatalnie w rozgrywkach III ligi wystartowały Orlęta Radzyń Podlaski. Do dymisji podał się trener Rafał Wej. W jego miejsce pojawił się Sławomir Adamus.

Październik

Ariel Borysiuk zalicza występ w meczu eliminacji ME z Anglią zakończony remisem 1:1. Mecz za meczem w Superlidze tenisa stołowego przegrywają zawodnicy Alfy. Podobnie czynią piłkarze ręczni AZS AWF.

Listopad

Znakomicie w rozgrywkach II ligi siatkówki radzą sobie zawodnicy Międzyrzeckiej Trójki. Emilia Malec z AZS AWF Biała Podlaska zdobyła brązowy medal podczas akademickich mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów.

Grudzień

Podczas mistrzostw Europy do lat 23 w podnoszeniu ciężarów Monika Grzesiak (AZS AWF Biała Podlaska) w kategorii 48 kg wywalczyła brązowy medal. Jowita Sieńczyk została zimową wicemistrzynią Polski w pływaniu.