ZACZĘLI TRENOWAĆ

oraz planują kilka wyjazdów na pełnowymiarowe sztuczne boisko do Siedlec. Podlasie Biała Podlaska wznowiło treningi od poniedziałku. Na razie odbywają się na hali, orlikach i sztucznym boisku w Siedlcach. Trenerzy bialskiej ekipy mają do dyspozycji ponad czterdziestu zawodników. Jest wiele nowych twarzy, ale czas pokaże kto zostanie. Wydaje się, że po jesiennej posusze i problemach ze skompletowaniem dwóch składów do III i IV ligi na wiosnę Podlasie będzie miało kim grać. Od 1 marca podopieczni trenera Władimira Geworkiana jadą na obóz do Brześcia na Białorusi. Tam też rozegrają także kilka sparingów. Zawodnicy Lutni Piszczac przygotowania rozpoczęli w miniony wtorek. Zawodnicy mają przeprowadzane badania wydolnościowe. Trenują głównie na orliku i w hali. Zakontraktowano już wszystkie sparingi. Nie zanosi się by Lutnię ktoś opuścił. Kończy się co prawda wypożyczenie Łukasza Jaszczyńskiego z Podlasia, ale trener Michał Kwiecień zapowiada, że klub będzie starał się przedłużyć to wypożyczenie. Trener Lutni nie chciał zdradzić z kim, ale potwierdził, że klub prowadzi rozmowy z kilkoma zawodnikami w celu pozyskania ich przed rundą rewanżową. Komisja ds. piłkarstwa kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej udostępniła terminarz rewanżowych spotkań kobiecej Ekstraligi zaplanowanych na rundę wiosenną. Panie wznowią rozgrywki 23 marca a zakończą 8 czerwca. Zawodniczki z AZS PSW na razie myślą głównie o futsalu. Wygrały Akademickie Mistrzostwa Województwa i w dniach od 17 do 20 stycznia w Cieszynie zagrają w finale strefy B południowej Polski.

SPARINGI

Orlęta Radzyń Podlaski: 25.01 Bogdanka II Łęczna, 2.02 Motor Lublin, 6.02 Avia Świdnik, 9.02 Lublinianka.

Podlasie Biała Podlaska: 26.01 Motor Lublin, 30.01 Czarni Węgrów, 02.02 TOP-54 Biała Podlaska, 16.02 Lublinianka, 23.02 Pogoń Siedlce.

Lutnia Piszczac: 19.01 Huragan Międzyrzec Podlaski, 26.01 Ruch Ryki, 2.02 Orlęta Łuków, 6.02 Chełmianka, 9.02 Podlasie Biała Podlaska, 16.02 Orlęta II Radzyń Podlaski, 2.03 Pogoń II Siedlce, 9.03 Powiślak Końskowola, 16.03 TOP-54 Biała Podlaska (juniorzy).

AZS PSW: 17-20 Akademickie Mistrzostwa Polski Południowej w Futsalu.