Wiedzą czego chcą

 

Czy w liceum można zaobserwować ogólną tendencję wyboru kierunków ścisłych i technicznych?

Nasza oferta ośmiu klas jest zróżnicowana, jednak największym zainteresowaniem cieszą się dwa profile: matematyczno-fizyczny oraz biologiczno-chemiczny. Młodzież, która się do nas dostaje, ma jasno sprecyzowane plany odnośnie kolejnych etapów nauki i kariery. Większość uczniów klas biologiczno-chemicznych to przyszli lekarze. Skąd to wiemy? Co roku śledzimy los naszych absolwentów.

Zapewne większość absolwentów „kraszaka” bez problemu dostaje się na studia?

W dzisiejszych czasach sztuką nie jest dostać się na jakiekolwiek studia, sztuką jest dostać się na wymarzone studia. Dlatego, zależy nam, aby uczniowie dobrze zdawali maturę na poziomie rozszerzonym. Analizujemy informacje zwrotne od naszych absolwentów i dostosowujemy naszą ofertę edukacyjną do potrzeb młodych ludzi. Widzimy, że jest dobrze. Nasi uczniowie dostają się na najlepsze uczelnie w Polsce.

Wydaje się, że I LO im. J. I. Kraszewskiego nie odczuwa niżu demograficznego?

Szczęśliwie od wielu lat mamy komplet uczniów w klasach. Co więcej, młodzież, która do nas trafi a, zostaje z nami trzy lata. Nikt nie opuszcza szkoły, wszyscy zdają. To młodzi, sympatyczni ludzie, którzy dobrze wiedzą, czego chcą.