AMBASADORZY PODLASIA W ZAKOPANEM

który wystąpił w tej prestiżowej imprezie.

Młodzi bialczanie, którzy pomiędzy 1 i 7 lipca – oprócz Zakopanego – wystąpili także na festiwalach w Rabce i Oświęcimiu, podbili serca publiczności, zwłaszcza w Zakopanem, gdzie młodzi artyści śpiewali w wypełnionym po brzegi Kościele Najświętszej Rodziny na Krupówkach. Zakopiańska publiczność zgotowała bialczanom owację na stojąco, trzykrotnie prosząc o bis. Odrębne gratulacje po występie na ręce twórcy chóru dr Piotra Karwowskiego złożyli kardynał Franciszek Macharski oraz dyrektor artystyczny zakopiańskiego festiwalu Witold Zalewski. – Chór śpiewa cudownie, pobudza do głębokich przeżyć estetycznych, a nade wszystko sakralnych. Gratuluję panu i miastu Biała Podlaska takich ambasadorów, którzy z powodzeniem mogą na całym świecie promować kulturę na profesjonalnym, najwyższym poziomie – powiedział Witold Zalewski."Biaski

Warto dodać, że chór z Białej Podlaskiej występował u boku najbardziej znanych i cenionych europejskich organistów, jak wspomniany Witold Zalewski, który pełni funkcję pierwszego organisty w królewskiej katedrze na Wawelu, Katerina Chrobokova, czeska organistka o międzynarodowej sławie, czy nie mniej słynni Marco Lischt z Niemiec i Allesandro Bianchi z Włoch.

Pointę dla pracy, którą chór włożył w przygotowanie do koncertów autorskich, stanowił czas odpoczynku, spożytkowany aktywnie – na poznanie Tatr. I także tu, a dokładnie w Dolinie Chochołowskiej i na Kasprowym Wierchu – jak na chórzystów przystało – na tle przepięknego tatrzańskiego krajobrazu zaaranżowali spontaniczne koncerty.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij