POZNALIŚMY ZWYCIĘZCÓW

Jan Brodawka – przewodniczący, Barbara Chwesiuk, Grzegorz Bierecki, Janusz Daniluk, Zbigniew Markowski oraz Janusz Szewczak, wyłoniło laureatów. Zwycięzcą konkursu „Podlasie ma biznes” został Sebastian Banaszczuk z Dubicy (Ekstremalna Firma Wishnitz – Skateboards produkująca nowatorskie deskorolki), drugie miejsce zajęli Ziemowit Kowalczuk oraz Radosław Ignaciuk z Białej Podlaskiej (Studio Projektowania Graficznego Forevermedia), zaś trzecie Iwona Andrzejewska z Tucznej (Zakup nowoczesnych i wydajnych maszyn i urządzeń do wykonywania wysokiej jakości termoizolacji oraz powłok malarskich). Wszyscy finaliści konkursu otrzymali upominki przygotowane przez gospodarza uroczystości, firmę Bialcon, a Sebastian Banaszczuk – laptopa, ufundowanego przez SKEF. Zwycięzcy konkursu podpisali umowy intencyjne oraz odebrali symboliczne czeki. Łączna kwota dofinansowania ich działalności wyniesie prawie milion złotych.

 

Do konkursu, w tym do wypowiedzi jego zwycięzców, będziemy powracać w najbliższych wydaniach Tygodnika – dziś prezentujemy opinie jurorów:

Grzegorz Bierecki – senator

Dawno nie mieliśmy tak dobrego dnia, jak ten w którym rozmawialiśmy z autorami biznesplanów, a później o nich samych oraz o zaprezentowanych przedsięwzięciach. Takie było odczucie całego jury. Wierzę, że te przedsiębiorstwa staną się wizytówką Południowego Podlasia.

Jan Brodawka – przedsiębiorca

To wysokiej klasy projekty. Nie żałuję tych godzin spędzonych na rozmowach i rozmyślaniu o nich. Nikt zresztą z nas, oceniających, nie miał poczucia straconego czasu. Przeciwnie – byliśmy pod wrażeniem jakości i dopracowania finałowych projektów.

Barbara Chwesiuk – przedsiębiorca

200 osób otrzymało wiedzę opracowywania biznesplanów. To mało zauważalny, ale w istocie jeden z najważniejszych sukcesów zakończonego konkursu. Nieocenionym, ale i niedocenianym bogactwem Podlasia są zdolni, młodzi ludzie. Nie chcemy tracić z nimi kontaktu.

Janusz Daniluk – przedsiębiorca

Pamiętam, że gdy w 1990 roku rozpoczynałem działalność, nie było żadnych problemów z uzyskaniem kredytów. Teraz są z tym ogromne trudności, a wysokość możliwych do uzyskania dotacji na rozpoczęcie działalności to czysta kpina. Taki konkurs to rzecz niespotykana dotychczas na naszym terenie. Dodać muszę, że laureaci zostali wyłonieni w głosowaniu tajnym. Każdy z jurorów przyznawał finałowym projektom liczbę od 1 do 10 punktów.

Janusz Szewczak – główny ekonomista SKOK

To prawdziwy, realny sukces młodych ludzi z Podlasia, którzy udowodnili, że są pomysłowi, innowacyjni i mają biznesową żyłkę. Trzeba im tylko dać szansę i stworzyć możliwości, co właśnie uczyniła Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”. Takie inicjatywy powinny być kontynuowane.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij