Leczenie nowotworów skóry – Hostologia 3D

a kilkadziesiąt lat poźniej modyfikowana przez profesora Helmuta Breuningera, pod którego okiem szkolili się chirurdzy z Fundacji Sanitas.

 

Leczenie to polega na dokładnym usuwaniu zmian poprzez kontrolowanie marginesów usuwnych tkanek. Metoda ma bardzo wysokie wskaźniki wyleczalności, jej niezwykła skuteczność polega na tym, że pozwala ona pozbyć się zmian nowotworowcyh przy jak największym zachowaniu zdrowych tkanek.

Pierwsze zabiegi przeprowadzono już w lutym. Kobieta ze zmianami w okolicach nosa oraz mężczyzna z nowoworem skóry na plecach przeszli zabiegi bez powikłań, ale aby ocenić ich skuteczność, będzie trzeba kilka lat.

Skuteczność leczenia sięga prawie 100%, więc istnieje spora szansa, że i tym pacjentom się powiedzie. Duża szansa na całkowite wyleczenie to najważniejsza zaleta metody, ale cechuje ją jeszcze jeden aspekt istony przy leczeniu raka skóry  – walory estetyczne. W okolicach oczu, nosa czy dłoni wielkość blizny jest ważna, w szczególności dla osoby publicznej.

Senator Grzegorz Bierecki poznał tę metodę w Niemczech, gdzie sam zmagał się z rakiem. Skuteczna walka z chorobą i zadowalający efekt estetyczny zmotywowały go do szerzenia tego sposobu leczenia i promowania go w Polsce. Dzięki temu właśnie powstała Fundacja Sanitas oraz Centrum Medycyny Specjalistycznej w Gdańsku.

Więcej informacji na temat Fundacji Sanitas oraz metody Mohsa można znaleźć na stronie: http://www.centrumsanitas.pl/pl/CMS-sanitas/fundacja-sanitas