RUSZAMY Z AKCJĄ „MAKULATURA NA DRZEWO”

W nagrodę uczniowie wybrali się całą klasą na seans filmowy do kina Merkury. Zaś miejsce trzecie (670 kg) zdobyła klasa I D z II LO im. Emili Plater w Białej Podlaskiej. Nagrodą był zestaw gadżetów.

Nie śmieć, segreguj odpady, sadź drzewa i przyłącz się do ekologicznej akcji Tygodnika Podlaskiego „Makulatura na drzewo!”. Ruszamy 11 października o godz. 11.00 w centrum Białej Podlaskiej na Placu Wolności. Przyłącz się do nas, jeżeli:

– Chcesz pozbyć się zalegających zużytych zeszytów, sterty starych gazet czy książek

– Zależy Ci by dowiedzieć się jak chronić środowisko naturalne i segregować odpady

– Marzysz, by posadzić w swoim ogródku drzewko liściaste

– Chcesz się dobrze bawić w duchu eko

W prosty sposób można wziąć udział w naszej akcji!

Już teraz zacznij zbierać makulaturę. 11 października każde 5 kg makulatury wymienimy na sadzonkę drzewka liściastego od leśniczych z Nadleśnictwa Biała Podlaska. Każdy będzie mógł wybrać jakie drzewko posadzi. Wymiana makulatury na drzewka nie będzie jedyną atrakcją ekologicznego święta. Zapewnimy Wam, drodzy czytelnicy czterogodzinną rozrywkę połączoną z proekologiczną edukacją. Będą zabawy i konkursy, przejazd bryczką wokół Placu Wolności.

Konkurs dla klas

Klasie, która przyniesie najwięcej makulatury zapewniamy wycieczkę – Jesienny Piknik w Ośrodku Jeździeckim „Wiosenny Wiatr”. Zaś bilety na wybrany seans filmowy w kinie Merkury otrzyma klasa, która jako druga przyniesie najwięcej makulatury. Miejsce trzecie nagrodzimy wejściówkami do Aqua Parku AWF dla całej klasy. 11 października o godz. 15 ogłosimy, które klasy otrzymają nagrody.

Uczniowie bądźcie eko!

Świadomość ochrony środowiska naturalnego należy zaszczepiać bez względu na wiek, dlatego zachęcamy nauczycieli oraz uczniów wszystkich bialskich szkół do aktywnej zbiórki makulatury. Warto zbierać, bo cała klasa która dostarczy najwięcej makulatury dostanie atrakcyjne nagrody. ilość ponad dziesięciu ton makulatury. Pierwsze miejsce (1200 kg makulatury) i nagrodę główną – kulig dla całej klasy wraz z opiekunami, możliwość zredagowania jednej strony Tygodnika Podlaskiego oraz zestaw gadżetów – zdobyła klasa II A ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej. Miejsce drugie (950 kg) przypadło klasie II TK z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w Białej Podlaskiej. W nagrodę uczniowie wybrali się całą klasą na seans filmowy do kina Merkury. Zaś miejsce trzecie (670 kg) zdobyła klasa I D z II LO im. Emili Plater w Białej Podlaskiej. Nagrodą był zestaw gadżetów.

W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 10 000 kg makulatury i rozdaliśmy ponad 2 000 sadzonek. Czy 11 października pobijecie ubiegłoroczny wynik. Liczymy na Was.