OGROMNY POŻYTEK

Mali – wielcy wygrani
W kategorii szkół najwięcej makulatury – 3 353,20 kg. dostarczyli uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 3 z Białej Podlaskiej. Nagroda – rzutnik multimedialny.
W kategorii klas:
1. miejsce
Klasa 3 A ze SP 4 z Białej Podlaskiej – 3212,20 kg makulatury. Nagroda – wycieczka:
Jesienny Piknik w Ośrodku Jeździeckim „Wiosenny Wiatr”
2. miejsce
Klasa 3 D ze SP 3 z Białej Podlaskiej – 2973,40 kg makulatury.
Nagroda – bilety na wybrany seans w kinie „Merkury”
3. miejsce
Oddział 1 z Przedszkola nr 6 z Białej Podlaskiej – 1071,20 kg makulatury.
Nagroda – wejściówki do Aqua Parku bialskiej AWF

Powiedzieli nam:

Patryk Łyczkowski, uczeń kl. 6 B z Leśnej Podlaskiej: – Makulaturę zbieraliśmy całą klasą przez tydzień. Każdy przyniósł stare książki, zeszyty. Zwróciliśmy się również o pomoc do sklepu, skąd mogliśmy odebrać pudełka i kartony. Zebraliśmy ok. 800 kg.

Wiersze o naszej akcji

Dzielne zuchy pamiętają,

że makulaturę harcerze zbierają.

Każda kartka i papierek

ocali drzewek wiele.

Klaudia Głowacka,

kl. V, Społeczna Szkoła Podstawowa

 

Ekologia ważna jest

Tak jak w szkole każdy test

Więc segregujcie śmieci

I cieszcie się wszystkie dzieci

Karolina Borkowska,

klasa V B, Szkoła Podstawowa nr 9

 

Każde dziecko o tym wie,

Że makulaturę zbiera się.

W akcji chętnie udział bierzemy,

Bo przyrodzie pomóc chcemy.

Joanna Kupisz,

kl. VI, Społeczna Szkoła Podstawowa

Maria Guszczyńska-Żuk z rady rodziców kl. 3 ze SP nr 3 w Białej Podlaskiej: – Mobilizacja trwała tydzień. Dzieciom spodobała się wizja nagrody, czyli wycieczka do Wiosennego Wiatru. Klasa jest bardzo zgrana, więc bez trudu się skrzyknęliśmy. Kilka ton na pewno zebraliśmy.

Andrzej Bubakiewicz z Nadleśnictwa Biała Podlaska: – Przygotowaliśmy 1,6 tys. sadzonek. Rozdaliśmy wszystkie: głównie dęby, klony, lipy i jarzębiny. Sadzonki najlepiej sadzić wiosną, ale taka pora jesienna też nie jest zła. Joanna Dzięcioł, wychowawczyni klasy 5 z SP nr 9 w Białej Podlaskiej: – Zbieraliśmy makulaturę przez dwa tygodnie. Dzieci bardzo chciały przyjść, aby wziąć udział w konkursach i zabawach proponowanych przez DJ-a Fantomasza. Moja klasa jest bardzo aktywna. Poza tym na co dzień segregujemy śmieci, zbieramy baterie. Każdy uczeń weźmie drzewko ze sobą.

Anna Makarewicz, wychowawczyni klasy 3 A z SP nr 4 w Białej Podlaskiej: – Zebraliśmy prawie trzy razy tyle makulatury co przed rokiem. Do pełni szczęścia zabrakło tak niewiele – 141 kg. Nie zdążyliśmy dowieść.

Katarzyna Lubańska, fundacja Kreacja Magia Rąk: – Wykorzystujemy makulaturę, a dokładniej zużyte gazety, do wyplatania przedmiotów z tzw. papierowej wikliny. Rurki kręcą nam osadzeni w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej, a następnie na warsztatach w szkołach podstawowych uczymy dzieci różnych splotów. Z papierowej wikliny zrobić można wszystko, począwszy od bransoletek, koszyków, regałów, a skończywszy na hełmie i tarczy, które przygotowaliśmy specjalnie z myślą o akcji „Makulatura na drzewo”. To taki sprzęt dla bialskiego rycerza ekologii. Naszą akcję wspierała Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”, SKOK Ubezpieczenia, Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, oraz bialskie oddziały Kasy Stefczyka.

 

"Makulatura

 

 

"Podobnie

 

"Mali

 

"Wielu

 

"Szczudlarz

 

"Dużym

 

"Podobnie

więcej zdjęć w galerii