OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie Gimnazjum nr 6 zaprezentują montaż słowno-muzyczny pt. „Droga ku wolności”, po którym odbędzie się koncert w wykonaniu Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Zaprasza Prezydent Miasta i BCK. Bilety – 35 zł.

 

międzyrzec podlaski

W Międzyrzecu Podlaskim uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny rozpocznie się o godz. 12 w kościele św. Mikołaja. Po godz. 13 zebrani w asyście Straży Konnej w historycznych strojach udadzą się pod pomnik Bohaterów Miasta. Po złożeniu kwiatów i okolicznościowych przemówieniach zaplanowano przemarsz na cmentarz parafialny przy ulicy Brzeskiej, gdzie przy zbiorowej mogile z 1918 roku odbędzie się Apel Poległych. Zaprasza burmistrz miasta i proboszczowie międzyrzeckich parafii.

parczew

11 listopada br. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie z recitalem najpopularniejszych pieśni patriotycznych wystąpi Alicja Majewska. Artystce towarzyszyć będzie Włodzimierz Korcz, kompozytor jej największych przebojów, takich m.in. jak „Jeszcze się tam żagiel bieli” czy „Odkryjemy miłość nieznaną” oraz Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Koncert rozpocznie się o godz. 12. Wydarzenie poprzedzi Msza Święta o godz. 11, o godz. 13.30 zaś odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami Parczewa, zakończony złożeniem kwiatów pod pomnikiem Niepodległości. Na koncert uświetniający obchody Dnia Niepodległości w Parczewie zapraszają: Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”, Wspólnota Kapłańska Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, Fundacja im. Franciszka Stefczyka oraz Apella S.A. Wstęp wolny.

terespol

W Terespolu listopadowe święto rozpocznie msza święta w kościele Św. Trójcy o godz. 10. Po jej zakończeniu zgromadzeni przemaszerują pod pomnik Obrońców Ojczyzny z 1920 roku, aby złożyć tam kwiaty i wieńce. Dalsza część uroczystości odbywać się będzie w terespolskiej Prochowni, gdzie zaprezentowane zostaną dwie nowe wystawy przygotowane przez Klub Miłośników Historii i Fortyfikacji oraz Klub Seniora ,,Srebrny Włos”. Zaprasza Urząd Miasta, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej, Koło Miłośników Historii i Fortyfikacji, Koło Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych oraz MOK.

radzyń podlaski

Radzyńskie uroczystości rozpoczną się o godz. 10 mszą św. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, po której nastąpi przemarsz na Plac Wolności i złożenie wieńców pod pomnikiem. O godz. 13 w sali kina „Oranżeria” artyści Teatru Wielkiego z Łodzi zaprezentują koncert „O Polskę właśnie”. Wystąpią: Sylwia Nowicka (sopran), Agnieszka Białek (mezzosopran), Zbigniew Rymarczyk (fortepian). Zapraszają wójt gminy Radzyń Podlaski, starosta radzyński oraz burmistrz miasta.