Kwitnie przemyt

W tym dniu funkcjonariusze skontrolowali autokar na lubelskich numerach rejestracyjnych. W nadkolach pojazdu znaleźli prawie 20 tys. paczek papierosów różnych marek. 43-letni kierowca autokaru przyznał się do próby przemytu. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności. Na poczet grożącej mu kary funkcjonariusze zabezpieczyli 220 tys. zł. Drugim „pechowcem” był kierowca autokaru na warszawskich numerach rejestracyjnych. W jego bagażu funkcjonariusze znaleźli tysiąc paczek papierosów Pall Mall. Przemytnik złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i wpłacił 10 tys. zł na poczet grożącej mu kary.

 

Białorusini też ryzykują

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Sławatyczach w busie należącym do Białorusinki celnicy podczas szczegółowej kontroli znaleźli prawie 1,5 tys. paczek papierosów różnych marek. Kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Celnicy oprócz papierosów zajęli przystosowany do przemytu samochód o wartości około 8 tys. zł oraz zabezpieczyli 500 zł na poczet grożącej kary. Zdarzenie miało miejsce 4 listopada.

Papierosy w pociągu

Celnicy znaleźli około 7 tys. paczek papierosów w pociągu osobowym – popularnie nazywanego „przemytnikiem” relacji Kijów – Warszawa. Kontrola składu przeprowadzona 7 listopada przyniosła zadziwiający rezultat, funkcjonariusze znaleźli 6973 paczki papierosów różnych marek. Wartość rynkową przerzucanego towaru funkcjonariusze oszacowali na ponad 76 tys. zł. Celnikom udało się ustalić właściciela nieco więcej niż połowy przejętego towaru. Okazało się, że 3560 paczek próbowała przemycić do Polski jedna z pasażerek pociągu, 30-letnia mieszkanka Ukrainy Elmira W. Na poczet grożącej kary kobieta wpłaciła 1,5 tys. zł.

Papierosy w ciężarówce

Funkcjonariusze Służby Celnej z Białej Podlaskiej przechwycili papierosy o wartości rynkowej przekraczającej 170 tys. zł. Mundurowi namierzyli pojazd 17 listopada w miejscowości Dobryń k. Terespola. Prowadzący kontrole celnicy wzięli pod lupę jedną z białoruskich ciężarówek, stojących na parkingu. Papierosy znaleźli w dwóch zbiornikach paliwa oraz w kołach naczepy i zapasowych. W sumie w ręce celników wpadło 15,8 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kierowca ciężarówki 40-letni Wadim S. przyznał się do winy. Funkcjonariusze postawili 40-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Na poczet grożącej mężczyźnie grzywny celnicy zabezpieczyli 90 tys. zł.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij