Na Podlasiu jesteśmy bezpieczni

Tutaj mieszkańcy boją się wyjść z domów po zmroku a ich spokój jest ciągle zakłócany. Od kilku lat o prawo do ciszy i bezpieczeństwa we własnym mieszkaniu walczy grupa ludzi mieszkających w sąsiedztwie Kręgielni Kometa przy ul. Janowskiej. Bawiąca się tam młodzież regularnie zakłóca ciszę nocną. Ewa Zalewska wielokrotnie osobiście wzywała policję. Zgłaszała problem spółdzielni mieszkaniowej Terebelska II oraz władzom miasta. Niestety, jej starania nie przyniosły jakichkolwiek rezultatów.

Komendant Dudzik zapowiedział, że podejmie stosowne działania, nie pomijając żadnego sygnału od społeczeństwa. Dziwił się, że tak niewiele osób przybyło na spotkanie. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu dopiero uczą niewłaściwej współpracy z policją.

Debatę społeczną na temat poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu zorganizowano także w Radzyniu Podlaskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in. dzielnicowi z terenu powiatu radzyńskiego, przedstawiciele samorządów, szefowie Straży Miejskiej i Państwowej Straży Pożarnej.

Komendant Powiatowy Policji insp. Wiesław Słotwiński mógł na tym spotkaniu pochwalić się bardzo dobrymi statystykami. Powiat radzyński można zaliczyć do najbardziej bezpiecznych w województwie. W tym roku miejscowa policja odnotowała najwyższą w lubelskim wykrywalność ogólną przestępstw – 88,9 proc., i zajmuje drugie miejsce pod względem wartości odzyskanego mienia. Od stycznia do października na terenie powiatu odnotowano około 900 przestępstw (ponad 300 mniej niż w analogicznym okresie minionego roku). Policjanci musieli interweniować w przypadku 4 rozbojów, 8 bójek, 39 włamań, 103 kradzieży, 20 uszkodzeń mienia, 1 kradzieży pojazdu.

Komendant Słotwiński podkreślał, że dla mieszkańców najbardziej dokuczliwe są kradzieże, włamania i uszkodzenia mienia. Z kolei uczestnicy debaty zwracali uwagę na problemy z prawidłowym oznakowaniem dróg, przestępstwa związane z narkotykami i błąkające się bezdomne psy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij