HALA PEŁNA MIKOŁAJÓW

 

Cała sala śpiewa

Starsi śpiewali razem z Jerzym Połomskim niezapomniane szlagiery, takie jak „Bo z dziewczynami” czy „Cała sala śpiewa z nami”. Piosenkarz, który był jednym z najpopularniejszych polskich artystów estradowych lat 60. i 70., we wrześniu obchodził 80. urodziny. Niedawno wyznał, że zamierza zakończyć karierę. Mieszkańcy Radzynia, którzy podczas występu nagradzali artystę gorącymi brawami, zgodnie twierdzili, że powinien on dalej występować na scenie. Niewielu jest w Polsce piosenkarzy, którzy pojawiają się na niej od blisko 60 lat, a ludzie nadal chcą ich słuchać. Jerzy Połomski z pewnością do nich należy.

Nieznajomy z Dąbrowy Górniczej

Młodsi widzowie, którzy przybyli na Mikołajkowy Koncert z niecierpliwością oczekiwali na występ drugiej gwiazdy – Dawida Podsiadło, laureata programu „X Factor”. Po płytowym debiucie tego młodego wokalistę można ustawić w jednym rzędzie z Anią Dąbrowską i Moniką Brodką – największymi talentami odkrytymi w historii polskich talent-show. Wydany przez Dawida album „Comfort and Happiness” potrzebował zaledwie tygodnia, aby uzyskać status platynowej płyty. Niezwykły talent, odkrycie roku, głos wywołujący dreszcze – takie określenia padają najczęściej pod adresem wokalisty z Dąbrowy Górniczej. Młode dziewczęta tańczące pod sceną zgodnie podkreślały, że był to najpiękniejszy prezent mikołajkowy, jaki mogły tego dnia otrzymać. I nie było w tym żadnej przesady. Usłyszeć można było piosenki, które szturmem zawojowały listy przebojów: „Trójkąty i kwadraty” (ponad 4 mln wyświetleń na YouTube), „Nieznajomy” oraz „Powiedz mi, że nie chcesz”.

Czek z marzeniami

Nie należy też zapominać o szczytnym celu radzyńskiego koncertu. – Dziś mamy w Radzyniu zlot 1300 Mikołajów, bo tyle osób przybyło na ten koncert. Czuję się zaszczycony, że w imieniu Państwa mogę przekazać czek dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom”, która będzie mogła zrobić z tego jak najlepszy użytek – mówił senator Grzegorz Bierecki. Wspomniany czek na kwotę 10 412 zł odebrała Dorota Bielecka, dyrektor placówki. Dziękując, stwierdziła: – Nasi wychowankowie otrzymali wspaniały prezent, te pieniądze pozwolą nam zrealizować marzenia naszych podopiecznych.