JAKI BYŁEŚ, ROKU 2013

Kazimierz Kotliński (Powen Zabrze, Białoruś) i Marcin Wichary (Wisła Orlen Płock, Polska). Polska pokonała Białoruś 24:22.

Luty

Na szóstym miejscu zmagania w II lidze brydża sportowego zakończyła ekipa Integra Biała Podlaska. Przemysław Dąbrowski z AZS AWF Biała Podlaska wygrał Trzecią Dychę do Maratonu – bieg uliczny na dystansie 10 km, będący przetarciem przed I Maratonem Lubelskim. Otwarta została nowa hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Marusarza.

"JowitaMarzec

Z trzema złotymi medalami z mistrzostw Polski do lat 16 w pływaniu wróciła z Gliwic Jowita Sieńczyk. W Sochaczewie podczas Amatorskiej Ligi MMA reprezentanci Okniński Team Biała Podlaska wywalczyli pięć złotych medali.

Kwiecień

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska zakończyli rozgrywki I ligi, niestety – spadkiem. Na lotnisku w Białej Podlaskiej powróciły superbike. Siatkarze Trójki Międzyrzec Podlaski odpadli z walki play-off o I ligę.

Maj

Reprezentanci bialskiego AZS AWF zdobyli jedenaście medali podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Puchar Polski na szczeblu Bialskopodlaskiego Okręgowego Związki Piłki Nożnej wywalczyły radzyńskie Orły, pokonując w karnych rezerwy Podlasia 3:2. Tenisiści stołowi Alfy Radzyń Podlaski z hukiem spadli z superligi.

Czerwiec

"BialscySzesnastoletnia zaledwie bialczanka Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska) wywalczyła w Olsztynie dwa medale Mistrzostw Polski Seniorów. W Białej Podlaskiej odbyła się 19 profesjonalna gala MMA. Znakomicie spisali się zawodnicy Okniński team Biała Podlaska, odnosząc komplet zwycięstw. W walce wieczoru Lena Tkhorevska pokonała Marię Błaszczuk przez KO w 1 rundzie. W angielskim Gateshead odbyły się zawody Superligi Drużynowych Mistrzostw Europy. W białoczerwonych barwach wystąpiła Agnieszka Dudzińska, kulomiotka AZS AWF Biała Podlaska. Rozgrywki zakończyli piłkarze. AZS PSW utrzymał prawo gry w najwyżej lidze, Orlęta Radzyń Podlaski i Podlasie utrzymały III ligę, a Lutnia Piszczac nie spadła z IV. Niestety, ten poziom rozgrywek opuściła druga ekipa Podlasia, ze względu na decyzję PZPN co do gry rezerw przynajmniej o dwie ligi niżej od pierwszej drużyny.

Lipiec

W Spale odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. W zawodach udział brały zawodniczki i zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska. Zdobyli cztery brązowe medale. W finale rzutu dyskiem podczas uniwersjady w Kazaniu Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska) spalił wszystkie próby i nie został sklasyfi kowany. Na Mistrzostwach Europy Juniorów w Poznaniu startowała Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska). Młoda pływaczka z Białej Podlaskiej zajęła ósme miejsce na 400 metrów stylem zmiennym i dziewiąte na 200. Podczas rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski trzy srebrne medale wywalczyli zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska: sztafeta 4×100 męska, Anna Zych w trójskoku i Marcin Starzak

Sierpień

Rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie. Orlęta Radzyń Podlaski i Lutnia Piszczac dobrze rozpoczęły sezon, panie z AZS PSW średnio, a Podlasie Biała Podlaska – przede wszystkim – borykało się z problemami finansowymi. Międzyrzeccy siatkarze od nowego sezonu występować będą w drugiej lidze pod szyldem Huraganu. W rozegranym w Stalowej Woli ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym skrzatów (do 12 lat) zwyciężył Patryk Frończuk (Gem Biała Podlaska).

Wrzesień

"WDo Białej Podlaskiej przybyły gwiazdy polskiego sportu: podczas rzutu ligi lekkoatletycznej i na promocji napoju energetycznego, gdzie pojawił się bokser Tomasz Adamek. Rozgrywki wznowili piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska  w II lidze i tenisiści stołowi Alfy Radzyń Podlaski w I lidze. Zmarł honorowy prezes Lutni Piszczac, Krzysztof Dawidziuk. Podczas rozegranych w Ciechanowie Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów wystartowało czworo naszych reprezentantów. Najlepiej wypadła Monika Grzesiak (AZS AWF), która w wadze do 48 kg zajęła drugie miejsce.

Październik

Prowadzona przez byłego trenera AZS PSW Marcina Kasprowicza reprezentacja w piłce nożnej kobiet U-19 wywalczyła awans do półfinałowego turnieju eliminacji Mistrzostw Europy. Przy bialskiej uczelni sportowej rozpoczęła działalność Szkoła Trenerów PZPN. Znakomite wieści dobiegły z hiszpańskiego Benidorn, gdzie rozegrano Mistrzostwa Świata Juniorów w Teakwon-do. Reprezentująca barwy naszego kraju Monika Chwalewska (Żak Biała Podlaska) wraz z drużyną wywalczyła złoty medal w testach siły.

Listopad

Podczas Turnieju na 55-lecie Lubelskiego Związku Brydża Sportowego złotą odznakę PZBS odebrał Henryk Karwowski (Polesie Radzyń Podlaski), brązowe otrzymało dwóch bialczan Jan Przygrodzki i Piotr Frankowski (obaj Integra Biała Podlaska). Rozgrywki zakończyli piłkarze i piłkarki. "MonikaPo rundzie jesiennej panie z AZS PSW są na trzecim miejscu od końca, Orlęta Radzyń Podlaski na wiosnę powinny podjąć walkę o II ligę. Podlasie Biała Podlaska i Lutnię Piszczac czeka walka o utrzymanie.

Grudzień

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska zakończyli pierwszą rundę rozgrywek II ligi na pozycji lidera i mają duże szanse na powrót do I ligi. Siatkarze Huraganu Międzyrzec po połowie rozgrywek II ligi plasują się w środku tabeli. Tenisiści stołowi Alfy Radzyń Podlaski walczą o byt na pierwszym froncie. Po wielu latach gry w Orlętach Radzyń Podlaski koniec kariery zapowiedział Krzysztof Stężała, w Podlasiu buty na kołku zawiesił Tomasz Gawroński. Zwolniono trenera Dimitrija Jekimowa, jego miejsce ma zająć Robert Różański.