DWA TYGODNIE ODPOCZYNKU

Szaleństwa na śniegu stoją pod znakiem zapytania. Niewielki procent dzieci i młodzieży wyjedzie na poza swoje miejsce zamieszkania. Obozy i zimowiska w atrakcyjnych miejscowościach kosztują do 2 tys. zł. Oczywiście można znaleźć ofertę znacznie tańszą, ale nawet na taki wydatek nie stać zdecydowanej większości rodziców. Spędzenie dwóch tygodni przed monitorem komputera lub ekranem telewizyjnym nie jest dobrym pomysłem na wypoczynek i regenerację sił. Podczas ferii nie tylko książki i zeszyty powinny iść w kąt ale również wszystkie wynalazki męczące oczy. Tym bardziej, że w tym okresie podlaskie instytucje kulturalne przygotowały różnorodną ofertę spędzenia wolnego czasu: spektakle teatralne, zajęcia plastyczne, turnieje gier planszowych, rozgrywki sportowe…Wystarczy zajrzeć do Internetu, gdzie na stronach miejskich i gminnych ośrodków kultury znajdują się terminarze zajęć i szczegółowe informacje. My ze swej strony zachęcamy do nauki pływania. To umiejętność przydatna przez całe życie, a jej zdobycie ułatwią promocje przygotowane na okres ferii przez podlaskie pływalnie.

Biała Podlaska

Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 11.00, uczniowie bialskich szkól mogą bezpłatnie, za okazaniem legitymacji szkolnej, zażywać zabaw i uciech na basenie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego.

Międzyrzec Podlaski

Bezpłatny wstęp dzieciom w okresie ferii oferuje pływalnia MOSiR-u od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 10.00.

Parczew

Jelonek oferuje w okresie ferii promocyjne, godzinne wejście rodzinne. Jedno lub dwoje dzieci do lat 12, wchodząc z rodzicem lub opiekunem, korzysta z darmowego wejścia na basen. Natomiast młodzież od 12 do 16 roku życia zapłaci połowę ceny biletu.

Radzyń Podlaski

Codziennie darmowe lekcje pływania dla dzieci w godz. 14.00 – 15.00. Zapisy u ratowników MOSiR-u. Zostanie utworzona 15 osobowa grupa. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W okresie ferii zimowych bilet ulgowy na basen kosztować będzie 3 zł.