Podlaska Szkoła Reporterska zaprasza wszystkich piszących

Konkurs dla mieszkańców Podlasia chcących poznać tajniki pracy dziennikarza, nauczyć się samodzielnie przygotowywać artykuły i zacząć współpracę z mediami przerósł nasze oczekiwania. Spośród autorów nadesłanych prac wybraliśmy finalistów, którzy już 7 lutego rozpoczną zajęcia warsztatowe w Podlaskiej Szkole Reporterskiej.

W związku z zainteresowaniem i prośbami czytelników postanowiliśmy uruchomić miejsca dodatkowe na warsztatach. Poza konkursem – na wolnych słuchaczy – czeka 10 zaproszeń. Wystarczy zadzwonić do redakcji „Tygodnika Podlaskiego” lub wysłać e-mail na adres redakcja@ tygodnikpodlaski.pl z krótkim uzasadnieniem.

Przypomnijmy – konkurs polegał na napisaniu krótkiej pracy na temat Podlasia. – Otrzymaliśmy niezwykle ciekawe, niekiedy bardzo osobiste teksty, z których wynika, że mieszkańcy regionu są dumni ze swojej małej ojczyzny – mówi redaktor naczelny „Tygodnika Podlaskiego”, Wojciech Hrynkiewicz, członek jury konkursowego. – Nawet jeśli dostrzegamy ułomności, problemy – coś, co trzeba naprawić, potrafi my wyjaśnić jednym zdaniem, dlaczego Podlasie jest po prostu pięknym i dobrym miejscem do życia.

Finaliści konkursu zostaną poinformowani osobiście o udziale w warsztatach. Podlaska Szkoła Reporterska zaczyna zajęcia w piątek, 7 lutego o godz. 17. Kolejne zajęcia odbywać się będą w piątki, aż do kwietnia. Zajęcia prowadzone będą przez dziennikarzy współpracujących z największymi portalami opiniotwórczymi – m.in. wPolityce.pl, z tygodnikiem „wSieci”, „Gazetą Bankową” a także miesięcznikiem „wSieci Historii”. Program przewiduje warsztaty z pracy z kamerą i przygotowania materiałów multimedialnych, a także zajęcia z fotoedytorem poświęcone przygotowaniu zdjęć.

– Zależy nam na tym, by uczestnicy warsztatów po zakończeniu zajęć potrafili samodzielnie przygotowywać profesjonalne materiały dla mediów, ale też mogli sami stworzyć dobrze skrojoną stronę internetową – mówi Maciej Wośko, dyrektor wydawniczy Fratrii, organizatora konkursu i warsztatów. – Od lat pracuję z młodzieżą i wiem, że poza talentem i chęciami potrzebna jest choćby minimalna dawka teorii, tak by pisząc i publikując, zwyczajnie nie zrobić krzywdy sobie i innym. Temu poświęcone będą warsztaty.

W zajęciach weźmie udział Michał Karnowski, współtwórca sukcesu portalu wPolityce.pl i tygodnika „wSieci”, a także Marek Pyza, obecny redaktor naczelny wPolityce.pl i Dorota Łosiewicz, redaktor naczelna portalu wSumie.pl. Spotkania z dziennikarzami, publicystami i wydawcami są okazją – przygotowaną specjalnie dla mieszkańców Podlasia – do skorzystania z niezwykłej przygody i umożliwią poznanie warsztatu reportera, ale pomóc mogą też w przyszłości w umiejętnej współpracy z mediami. Uczestnicy konkursu Podlaska Szkoła Reporterska już wygrali. Teraz czas na tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego, a nie zdążyli wysłać pracy konkursowej.

Czekamy na wasze zgłoszenia jeszcze przez tydzień – dzwońcie i piszcie – na adres redakcji Tygodnika Podlaskiego (UL. FRANCUSKA 136, 21-500 BIAŁA PODLASKA, tel. 83 411 50 12, 83 411 50 13, FAX 83 411 50 14, [email protected]).

""