Są jeszcze miejsca w Podlaskiej Szkole Reporterskiej

Konkurs dla mieszkańców Podlasia chcących poznać tajniki pracy dziennikarza, nauczyć się samodzielnego przygotowywania artykułów i zacząć współpracę z mediami spotkał się z wielkim zainteresowaniem czytelników „Tygodnika Podlaskiego”. Spośród autorów nadesłanych prac jury wybrało finalistów, którzy 7 lutego rozpoczęli zajęcia warsztatowe w Podlaskiej Szkole Reporterskiej.

Przypomnijmy – konkurs polegał na napisaniu krótkiej pracy na temat Podlasia.

– Otrzymaliśmy niezwykle ciekawe, niekiedy bardzo osobiste teksty, z których wynika, że mieszkańcy regionu są dumni ze swojej małej ojczyzny – mówi redaktor naczelny „Tygodnika Podlaskiego”, Wojciech Hrynkiewicz, członek jury konkursowego. – Nawet jeśli dostrzegamy ułomności, problemy – coś, co trzeba naprawić, potrafimy wyjaśnić jednym zdaniem, dlaczego Podlasie jest po prostu pięknym i dobrym miejscem do życia.

"szkola.jpg"

Podlaska Szkoła Reporterska zaczyna zajęcia w piątek, 7 lutego o godz. 17 w redakcji „Tygodnika Podlaskiego”. Kolejne zajęcia odbywać się będą w piątki, aż do kwietnia. Zajęcia prowadzone będą przez dziennikarzy współpracujących z największymi portalami opiniotwórczymi – m.in. wPolityce.pl, z tygodnikiem „wSieci”, „Gazetą Bankową” a także miesięcznikiem „wSieci Historii”. Program przewiduje warsztaty z pracy z kamerą i przygotowania materiałów multimedialnych, a także zajęcia z fotoedytorem poświęcone przygotowaniu zdjęć.

– Zależy nam na tym, by uczestnicy warsztatów po zakończeniu zajęć potrafili samodzielnie przygotowywać profesjonalne materiały dla mediów, ale też mogli sami tworzyć dobrze skrojoną stronę internetową – mówi Maciej Wośko, dyrektor wydawniczy Fratrii, organizator konkursu i warsztatów. – Od lat pracuję z młodzieżą i wiem, że poza talentem i chęciami potrzebna jest choćby minimalna dawka teorii, tak by pisząc i publikując, zwyczajnie nie zrobić krzywdy sobie i innym. Temu poświęcone będą warsztaty.

W zajęciach wziął już udział Michał Karnowski, współtwórca sukcesu portalu wPolityce.pl i tygodnika „wSieci”. W kolejnych spotkaniach uczestniczyli Dorota Łosiewicz, redaktor naczelna portalu wSumie.pl oraz dziennikarz i publicysta, Marcin Wikło.  Spotkania z dziennikarzami, publicystami i wydawcami są okazją – przygotowaną specjalnie dla mieszkańców Podlasia – do skorzystania z niezwykłej przygody i umożliwią poznanie warsztatu reportera, ale pomóc mogą też w przyszłości w umiejętnej współpracy z mediami.

Uczestnicy konkursu Podlaska Szkoła Reporterska już wygrali. Osoby zainteresowane jeszcze wzięciem udziału w warsztatach prosimy o kontakt pod adresem [email protected]).

Organizatorem akcji jest Fratria – wydawca m.in. tygodnika „wSieci”, miesięcznika „wSieci Historii” i portalu wPolityce.pl. Patronat nad konkursem i zajęciami szkoły dziennikarskiej objął „Tygodnik Podlaski”. Honorowy patronat przyjął Senator RP, Grzegorz Bierecki.

Plakat konkursu można znaleźć tutaj.