W sobotę poznamy Człowieka Roku Tygodnika Podlaskiego 2013

Uczestnicy balu karnawałowego oraz uroczystej Gali poznają go już 1 marca br. W bialskiej restauracji „Skala” nastąpi prezentacja osób nominowanych do nagrody oraz oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu. Imprezę poprowadzi Magda Steczkowska, która również zaprezentuje piosenki ze swoich ostatnich płyt. Internauci poznają nazwisko tegorocznego laureata w niedzielę. Oficjalny komunikat ukaże się na stronie www.tygodnikpodlaski.pl. W kolejnym wydaniu Tygodnika opublikujemy obszerną relację z uroczystości oraz przybliżymy postać laureata oraz szerzej zaprezentujemy jego dokonania naszym Czytelnikom.

Partnerem Gali jest Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”, a sponsorem Towarzystwo Finansowe SKOK S.A.

""Krzysztof Chilczuk wójt Gminy Podedwórze jest najlepszym przykładem na to, że można; że przypięta nam łatka „Polski B” nijak ma się do rzeczywistości, przynajmniej jeżeli chodzi o zaangażowanie oraz aktywność lokalnych włodarzy, którzy mimo wszystkich przeciwności zdobywają kolejne złotówki na nowe drogi, inwestują, tworzą miejsca pracy.

 
""Mirosław Kapłan były wójt gminy Międzyrzec Podlaski odwołany w referendum. Warto jednak pamiętać, dlaczego w ogóle doszło do głosowania i jaki był jego przebieg. Nie jest tajemnicą, że Mirosław Kapłan naruszył układ, od niepamiętnych czasów rządzący gminą. Surowa krytyka, jaka spotykała go za to, co robił i czego nie robił, była z całą pewnością rodzajem kary.  
""Wiesław Mazurek – wójt gminy Radzyń Podlaski. Ma cechę rzadką wśród osób parających się działalnością publiczną: dotrzymuje słowa. W kampanii wyborczej zapowiedział, że zbuduje sieć przedszkoli. Po zwycięstwie w wyborach zakasał rękawy i po prostu to zrobił. Z jego inicjatywy odbywają się integracyjne uroczystości, uruchomił Fundusz Sołecki i Inicjatywę Lokalną.  
""Dariusz Litwiniuk prezes Stowarzyszenia „Dobra Szkoła”, prowadzącego od 2012 r. szkołę w Sielczyku, którą władze Białej Podlaskiej postanowiły zamknąć. Obecnie szkoła – wraz z przedszkolem – ma profil katolicki, samofinansuje się, choć nie otrzymuje dotacji od miasta, rodzice nie płacą czesnego. Placówka utrzymuje się wyłącznie z subwencji z budżetu państwa. Zajmuje II miejsce w Białej Podlaskiej w rankingu szkół podstawowych.  
""Jowita Sieńczyk choć teraz uczy się i trenuje w Krakowie, to wciąż emocjonalnie związana jest z Białą Podlaską i naszym lokalnym klubem Żak. Jest jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia. W 2013 roku Jowita została mistrzynią Polski juniorów na 200 i 400 metrów stylem zmiennym. Zdobyła też złoto w krajowym czempionacie na 100 metrów stylem motylkowym. Wspierana jest przez Fundację im. Stefczyka.  
""Sylwia Stubińska kobieta z charakterem, aktywistka, która uparcie działa na rzecz wspólnego dobra, a szczególnie skupia swoją uwagę na młodzieży. Jest przewodniczącą szkolnej rady rodziców i prezesem Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Lokalni. pl w Piszczacu. Dzięki staraniom tego stowarzyszenia, odsłonięty został w Piszczacu wspaniały mural – malowidło przedstawiające Żołnierzy Wyklętych.