Mniej środków, więcej obowiązków – co dalej z samorządem?

Trzecia seria spotkań ANS odbędzie się 14 marca (piątek) o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Sielczyku oraz 15 marca (sobota) o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Parczewie i o 17.00 w Zespole Szkół w Białej koło Radzynia Podlaskiego.

Jakie skutki dla mieszkańców naszego regionu przyniosą zmiany w ustawie o pomocy społecznej? Na czym polega partnerstwo publiczno – prywatne i jak może wpływać na inwestycje oraz rozwój jednostek samorządu terytorialnego w naszym regionie? Jakie są zadłużenia samorządów i jakie skutki może rodzić sytuacja, w której samorządy otrzymują coraz mniej środków przy stale zwiększających sie obciążeniach?

O powyższych m.in. aspektach będą mówić kolejni prelegenci Akademii Nowego Samorządu: Barbara Cioch i dr Paweł Cioch radcy prawni, Jan Chmielewski byly poseł, obecnie wrocławski samorządowiec oraz Krzysztof Michałkiewicz, poseł i byly minister pracy. Przypomnijmy, że w ramach dotychczasowych zajęć Akademii Nowego Samorządu omówione zostały podstawowe zasady obowiązujące w relacjach media – przedstawiciele władz samorządowych oraz sytuacja ekonomiczna i demografi czna naszego kraju i naszego regionu.

– Z sześciu tysięcy dużych państwowych przedsiębiorstw w 1989 roku pozostało do dziś sto sześćdziesiat pięć, dwa i pół miliona Polaków wyemigrowało, siedem i pół miliona jest bezrobotna lub bardzo poważnie zagrożona bezrobociem, tylko w grudniu ubiegłego roku dwieście czterdzieści tysięcy Polaków straciło pracę, a wszystko to dlatego, że w latach 90. grupa złodziei oszukała Polaków na gigantyczną skalę i oszustwa te kontynuowane są po dziś dzień – przypominała profesor Ancyparowicz na ostatnim spotkaniach ANS. Kolejne zajęcia Akademii zapowiadają się równie ciekawie. Serdecznie zapraszamy.