Robimy filmy w Szkole Reporterskiej

Do tej pory odbyły się wykłady publicysty i dziennikarza Michała Karnowskiego, redaktor naczelnej portalu wsumie.pl, Doroty Łosiewicz oraz Marcina Wikło, wydawcy portalu wpolityce.pl. Uczestnicy wzięli już udział w zaaranżowanym planowaniu wydania, na które sami przygotowali tematy. Powstają już pierwsze teksty, które zamieścimy wkrótce na stronie www.tygodnikapodlaski.pl

W piątek 7 marca Ania  Łabęcka, fotoedytor tygodnika „wSieci” wraz z fotoreporterem Adamem Chełstowskim opowiadali o roli zdjęć w przygotowaniu pisma i strony internetowej.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się też wcześniejsze spotkanie z Maciejem Muzyczukiem – reżyserem, scenarzystą, producentem telewizyjnym, który wraz z operatorem Witkiem Kornasiem przybliżyli uczestnikom warsztatów sztukę pracy z kamerą.

Uczestnicy zajęć Podlaskiej Szkoły reporterskiej mieli możliwość przygotować w ekspresowym tempie wywiad, reportaż i felieton telewizyjny. Efekty pracy, także z montażystą można zobaczyć na dołączonych filmach.

– Nasi kursanci przygotowując i oglądając wszystkie trzy pliki mogą sami zorientować się czym różnią się trzy podstawowe gatunki dziennikarstwa telewizyjnego: wywiad, reportaż i felieton – mówi Maciej Muzyczuk, który krótko ocenił tez pracę uczestników warsztatów. – Początki zawsze są trudne, ale pierwszy krok został zrobiony.

Jak poszło? Zobaczcie sami.

Warsztaty dziennikarskie w Białej Podlaskiej potrwają do 12 kwietnia. Grupa dwudziestu mieszkańców regionu uczestnicząca w cotygodniowych, piątkowych spotkaniach ma możliwość posłuchać rad i doświadczeń publicystów, wydawców, fotoedytora, dziennikarzy prasowych i telewizyjnych.