Arturo Mari na Podlasiu

Spotkania w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu, Radzyniu, Parczewie i Kodniu będą niepowtarzalną okazją, by wysłuchać osobistych, wzruszających wspomnień o Papieżu Polaku.

Watykański fotograf wykonał ponad milion zdjęć Jana Pawła II. Robił je niemal codziennie. Był z Papieżem podczas pierwszy dni Jego pontyfikatu, gdy cały świat ze zdumieniem ale i rosnącą sympatią przyglądał się człowiekowi, którego „wezwano z dalekiego kraju”, by został głową Kościoła. Był też przy Papieżu, gdy ten cierpiał po zamachu na placu św. Piotra. Towarzyszył Ojcu Świętemu podczas licznych pielgrzymek w najodleglejsze rejony świata, widział, jak wielką radość sprawiały Mu wizyty w Ojczyźnie. Arturo Mari był świadkiem wielkich zwycięstw Papieża, ale towarzyszył Mu także w chwilach cierpienia, bólu, oczekiwania na zbliżające się odejście do domu Ojca.

Na Podlasie Arturo Mariego zaprosił senator Grzegorz Bierecki. Fotograf z radością przyjął zaproszenie, tym bardziej, że cała Polska będzie w tym czasie przygotowywała się do kanonizacji Jana Pawła II. Wizyta rozpocznie się 12 kwietnia od spotkania w Bazylice Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Tego samego dnia Arturo Mari będzie w Radzyniu Podlaskim i Międzyrzecu Podlaskim. 13 kwietnia przyjaciel Papieża zawita do Białej Podlaskiej. Ostatnie spotkanie z mieszkańcami Podlasia odbędzie się tego samego dnia w Kodniu.

W czasie, kiedy Arturo Mari będzie gościł na Podlasiu, w  pierwszym programie Telewizji Polskiej emitowany będzie serial „Metr od świętości”. To podzielony na 30 krótkich odcinków fabularyzowany dokument, przedstawiający niezwykłą więź łączącą Papieża ze swoim fotografem. Arturo Mari opowie o niezwykłych, często szerzej nieznanych wydarzeniach z życia Jana Pawła II. W tej nietypowej formie zostanie przybliżona, zwłaszcza młodemu pokoleniu, sylwetka Papieża-Polaka. Mecenasem serialu są Kasa Stefczyka oraz Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe.

"arturo.jpg"

Senator Grzegorz Bierecki: Zapraszam na niezwykłe spotkania z przyjacielem naszego Papieża

Już niebawem Jan Paweł II, syn polskiej ziemi, zostanie oficjalnie uznany świętym. W jakże radosnym czasie oczekiwania na uroczystość kanonizacji Papieża Polaka warto wrócić wspomnieniami do pięknych, wzniosłych chwil, które przeżywaliśmy towarzysząc Janowi Pawłowi II w Jego ziemskiej pielgrzymce. Wielu z nas pamięta doskonale wielką radość z wyboru kardynała Karola Wojtyły na tron Piotrowy. Wszyscy wiemy, jak wiele znaczył dla narodu nasz Papież w mrocznych  czasach komunizmu. Wciąż powinniśmy powtarzać sobie wezwania do solidarności, sprawiedliwości i pokoju, wybrzmiewające podczas kolejnych pielgrzymek Ojca Świętego do Ojczyzny.

 "2786_kronika_firmowa_656x390_ms_v4.jpg"

Jan Paweł II posiadł klucze do serc ludzi na całym świecie, porywał swym charyzmatem, imponował głęboką wiedzą teologiczną i doskonałym rozumieniem procesów społecznych. Był przy tym człowiekiem niezwykle skromnym, ciepłym, pełnym wewnętrznego światła. Mało kto przekonał się o tym lepiej, niż Arturo Mari – papieski fotograf, który towarzyszył Papieżowi przez wszystkie lata pontyfikatu. Widział on Jana Pawła II podczas najważniejszych wydarzeń, ale był przy nim także na co dzień; w chwilach radosnych, ale też tych trudnych. Poprosiłem Arturo Mariego, by odwiedził Południowe Podlasie. Bez chwili wahania przyjął moje zaproszenie. Dzięki temu będziemy mieli okazję, by w Parczewie, Radzyniu Podlaskim, Międzyrzecu Podlaskim, Białej Podlaskiej i Kodniu wysłuchać wspomnień człowieka, który spędził swe życie dosłownie o krok od Świętego. Zapraszam wszystkich Podlasian na spotkania z Arturo Marim. Bądźmy tam razem. Wsłuchajmy się w bicie naszych serc, przepełnionych radością i dumą z kanonizacji Jana Pawła II.

Sprawdź też:

http://www.tygodnikpodlaski.pl/wydarzenia/zylem-o-metr-od-swietosci-pnews-4905.html

http://www.tygodnikpodlaski.pl/wydarzenia/metr-od-swietosci-rezyser-o-swoim-filmie-pnews-4919.html