10 kwietnia na Podlasiu

Prawo i Sprawiedliwość organizuje 10 kwietnia wyjazd autokarem do Warszawy na uroczystości na Krakowskim Przedmieściu. Chętni z powiatu bialskiego mogą zgłaszać się w tej sprawie do biura posła Adama Abramowicza, w powiecie radzyńskim do szefa miejscowych struktur PiS Andrzeja Dzięgi. Przejazd i powrót z Warszawy jest darmowy. W związku z tym wyjazdem uroczystości upamiętniające tragedię smoleńską w Parczewie i Białej Podlaskiej organizowane są już w niedzielę, 6 kwietnia.

Parczew
W parczewskiej Bazylice w samo południe odprawiona zostanie msza święta w intencji ofi ar katastrofy.

Biała Podlaska, Terespol
W Białej Podlaskiej również o godz. 12 rozpocznie się uroczysta msza święta w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Brzeskiej. Po eucharystii zebrani przejdą pod tablicę upamiętniającą ofi ary katastrofy, która znajduje się na dziedzińcu kościoła św. Antoniego. Po złożeniu kwiatów i okolicznościowych przemówieniach uroczystości zakończy wspólna modlitwa. W bialskich obchodach udział weźmie Ewa Błasik, wdowa po gen. Andrzeju Błasiku oraz rodzina Barbary Maciejczyk, stewardessy, która zginęła na pokładzie Tupolewa. Obecny ma być także wiceprezes PiS poseł Adam Lipiński, który tego dnia spotka się z mieszkańcami Białej Podlaskiej (godz. 14.15, sala Bialskich Wodociągów przy ul. Narutowicza 35A) oraz Terespola (godz. 16.30, sala konferencyjna przy Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Wojska Polskiego 132).

Radzyń Podlaski
Prawo i Sprawiedliwość w Radzyniu Podlaskim zaprasza 10 kwietnia do kościoła św. Anny, gdzie o godz. 18 odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji ofi ar katastrofy.

Międzyrzec Podlaski
W Międzyrzecu Podlaskim rocznicowe obchody organizuje 10 kwietnia Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O godz. 8.41 w całym mieście zawyją syreny, a przed tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenia na placu przy kościele św. Józefa złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze. Po tym krótkim spotkaniu w pobliskim biurze PiS przy ulicy Warszawskiej otwarta zostanie wystawa „Międzyrzec Pamięta”. O godz. 16 na ulicy Lecha Kaczyńskiego odbędzie się Bieg Pamięci. O godz. 18 w kościele św. Józefa odprawiona zostanie msza święta, a po niej odbędzie się apel poległych. Uroczystości zakończy projekcja fi lmu Joanny Lichockiej