Piłkarski weekend

Spotkanie outsiderów
W pierwszej wiosennej kolejce ekstraligi kobiet przedostatni w tabeli AZS PSW Biała Podlaska zagra z ostatnim Golemem Częstochowa. To bardzo ważny mecz dla dalszego układu tabeli. Ewentualna wygrana bialczanek daje im duże szanse na walkę o wyższe cele niż tylko byt w lidze. Strata punktów może ich sytuację bardzo skomplikować.
Nasz typ: AZS wygra.

Jadą do Zamościa
W sobotę o godz. 16 w Zamościu Orlęta Radzyń Podlaski zmierzą się z miejscowym Hetmanem. – Nie będę ukrywał, że jesteśmy faworytem tego meczu – powiedział trener Orląt Damian Panek. – Do gry wracają po pauzie za kartki Rafał Borysiuk i Adrian Zarzecki. Do końca kwietnia wyłączony jest z gry Wojciech Hołoweńko. Nie martwię się tym jednak, bo mamy wartościową ławkę.
Nasz typ: Remis.

Czas na wygraną
W sobotę o godz. 15 na bialskim stadionie Podlasie spotka się ze Stalą Kraśnik. To kolejny przeciwnik „z górnej półki” i o punkty może być bardzo ciężko. – W każdym meczu gramy o zwycięstwo, to naturalne. Potrzebujemy punktów, bo chcemy utrzymać się w lidze. Nie jesteśmy jednak faworytem tego starcia. W składzie brakuje nam Piotra Litwiniuka oraz Łukasza Sawtyruka, nie będącego w pełnej dyspozycji. Z drugiej strony z meczu na mecz gramy lepiej, i to mnie cieszy. Mimo, że w Rzeszowie przegraliśmy aż 0:4, pierwsze pół godziny meczu w naszym wykonaniu było bardzo dobre – powiedział trener Podlasia Robert Różański.
Nasz typ: Remis.

Podnieść się po batach
W najbliższy weekend Lutnia Piszczac uda się do Opola Lubelskiego na spotkanie z miejscowym Opolaninem. Rywal niełatwy i ciężko będzie naszej drużynie podnieść się po wysokiej przegranej na własnym boisku z rezerwami Górnika Łęczna.
Nasz typ: Opolanin wygra.

Klasa okręgowa
Huragan Międzyrzec Podlaski – Bizon Jeleniec, Janowia Janów Podlaski – Grom Kąkolewnica, ŁKS Łazy – Granica Terespol, Niwa Łomazy – GLKS Rokitno, Orkan Wojcieszków – Dwernicki Stoczek Łukowski, Sokół Adamów – LZS Dobryń, Unia Żabików – Victoria Parczew. Wszystkie mecze w niedzielę.

Klasa A
Orzeł Czemierniki – Agrosport Leśna Podlaska, Polesie Serokomla – Olimpia Okrzeja, GLKS Roskosz-Grabanów – LKS Milanów, Start Gózd – Hutnik Huta Dąbrowa, Tornado Branica Suchowolska – Gręzovia Gręzówka, Tur Turze Rogi – Dąb Dębowa Kłoda, Tytan Wisznice – Wenus Oszczepalin. Wszystkie mecze w niedzielę.

Klasa B Grupa I
Wodnik Siemień – LZS Sielczyk, Grom Sosnowica – Kanzas Konstantynów, Lutnia II Piszczac – Absolwent Domaszewnica. Wszystkie mecze w niedzielę.