Powitajmy Arturo Mariego

Arturo Mari towarzyszył Janowi Pawłowi II przez 27 lat pontyfikatu. Był przy Papieżu w chwilach ważnych, pięknych, ale i trudnych. Dzięki codziennym kontaktom poznał Go tak blisko, jak niemal nikt inny. – Żyłem dosłownie o metr od świętości, byłem wewnętrznie przekonany, że obcuję z człowiekiem, który był świętym już za życia – wspomina Mari, który wykonał ponad milion zdjęć Jana Pawła II, dokumentując w ten wspaniały sposób pontyfikat Papieża Polaka.

Arturo Mari przyznaje, że praca dla Jana Pawła II szybko zamieniła się w prawdziwą przyjaźń, w doświadczenie, które całkowicie odmieniło życie watykańskiego fotografa. Wspomnienia z czasu pontyfi katu polskiego Papieża stały się kanwą serialu „Metr od świętości”, który jest emitowany w TVP1 codziennie przed Teleexpressem. Reżyser dzieła, Przemysław Häuser, będzie towarzyszył Arturo Mariemu podczas wizyty na Podlasiu. Otwarte dla wszystkich spotkania odbędą się w sobotę w Parczewie, Radzyniu Podlaskim i Międzyrzecu Podlaskim.

W niedzielę przyjaciel Jana Pawła II zawita do Białej Podlaskiej, by zakończyć pobyt w naszym regionie wizytą w Kodniu. Moderatorem spotkań będzie Ks. dr Mariusz Boguszewski z Tygodnika Katolickiego Niedziela. – Wizyta Arturo Mariego jest w pewnym stopniu wyróżnieniem dla naszej parafialnej wspólnoty – mówi ks. prałat Tadeusz Karwowski, proboszcz parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim. – Spotkanie będzie okazją, by spojrzeć na Ojca Świętego z nowej perspektywy, poznać to codzienne, jakże ludzkie oblicze jednego z najwybitniejszych Papieży w historii Kościoła – dodaje ks. dziekan Marian Daniluk, proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej. – Jestem szczególnie rad, że pan Arturo odwiedzi Białą Podlaską i naszą świątynię.

Zapraszając wiernych do udziału w spotkaniach podlascy duchowni podkreślają, że wizyta przyjaciela Papieża ubogaci czas oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II. Papież Polak zostanie oficjalnie przyjęty w poczet świętych Kościoła Katolickiego 27 kwietnia, podczas uroczystości w Watykanie. Wraz z Janem Pawłem II kanonizowany zostanie Ojciec Święty Jan XXIII. Obszerną relację z wizyty Arturo Mariego na Podlasiu zamieścimy w kolejnym numerze Tygodnika Podlaskiego. Red.