Książka dla Czytelnika – "Przez Afrykę Środkową"

Jądro ciemności, czarne serce Afryki, mroczny karnawał wolności… Rejon ten można opisać wielorako. Unikatowy, niebezpieczny, dziki, tajemniczy, o burzliwej i krwawej przeszłości, poza zgiełkiem  amatorów safari, poza naiwnym myśleniem o kolorowych fotografiach z Afryką w tle. To obszar właściwie niedostępny dla turystów. Dotrze tam tylko najodważniejszy. Oto fascynująca podróż Wiesława Olszewskiego do samego niepokornego serca kontynentu. Do jego historii, kultury i natury. Przed nami legendarne jezioro Czad, Pigmeje z rejonu Monasao i Bayanga, majestatyczne leśne słonie, bagienne bestie, których legowiska są usłane kłami ofiar, gigantyczne goryle i ryba--potwór. Ale także makabryczność odwiedzanych miejsc: od leków przygotowywanych z dziecięcych zwłok, przez upiorne działania Jeana – Bedela Bokassy, który mianował się cesarzem, aż po religijne pogromy, które pochłonęły tysiące mieszkańców.

I jak zawsze u Wiesława Olszewskiego:mistrzowska dygresyjność, niewymuszona erudycja, swada, ciekawostki ubarwione dowcipem i język oryginalnie łączący swojski dukt opowiadania z naukowym dyskursem. Czyli wszystko bez zadęcia, na serio i z przymrużeniem oka, ale bez taryfy ulgowej.

KONKURS KSIĄŻKOWY

Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygranie „Przez Afrykę Środkową” autorstwa Wiesława  Olszewskiego, wystarczy wysłać SMS-ową odpowiedź na pytanie:

W serce jakiego kontynentu wybrał się w podróż autor książki pt. „Przez Afrykę Środkową”?

a) Afryki
b) Azji

Wyślij SMS pod numer 7248 o treści tpzysk.X gdzie (po kropce) w miejsce „X” należy wpisać odpowiedź na pytanie.Koszt SMS-a 2,46 z VAT.0

Na SMS-y czekamy od 2 maja do 7 maja do godz. 15.59. Wygrywają dwie pierwsze osoby, które w najkrótszym czasie odpowiedzą na pytanie postawione powyżej. O wygranej poinformujemy telefonicznie.