Wszystko zaczęło się od „Chwilki”

Kasia umiejętność wokalne i zainteresowanie śpiewaniem przejawiała od najmłodszych lat. Już w przedszkolu, w wieku 5 lat, trafiła na przesłuchanie do Zespołu Wokalnego „Chwilka”, prowadzonego przez Ireneusza Parafi – niuka. To był najistotniejszy, decydujący moment o jej dalszym rozwoju, gdyż nikt w naszym regionie nie potrafi tak oszlifować dziecięcych diamentów jak maestro „Chwilki”.

„Od przedszkola do Opola” Krok po kroku poznawała tajniki śpiewu, oswajała się z estradą i widownią. Występowała z zespołem „Chwilka”, wyjeżdżała na koncerty. Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Piastuś” w Białej Podlaskiej był pierwszym poważnym sprawdzianem, w którym Kasia wzięła udział. Po tym wydarzeniu posypały się kolejne propozycje. Jako siedmioletnia dziewczynka wzięła udział w telewizyjnym programie „Od przedszkola do Opola”. – Zaśpiewałam wówczas utwór „Weselne dzieci”, nie tylko przed liczną widownią, ale i przed takimi gwiazdami jak Katarzyna Gaertner czy Halina Frąckowiak – wspomina. W kolejnym programie „Od przedszkola do Opola” spotkała się z Edytą Górniak. Piosenkarka była gościem tego programu, a mali artyści wykonywali piosenki z filmów Disneya. Kasia zaśpiewała „Przyjaciel dobra rzecz” z „Księgi Dżungli”. Najwyraźniej mała dziewczynka z „Chwilki” zauroczyła słuchaczy, gdyż została zaproszona przez telewizję TVP1 do występu w koncercie charytatywnym – „Dzieci dzieciom”. Dzięki wyjazdom, udziałom w programach telewizyjnych i festiwalach Kasia poznawała ciekawych ludzi związanych ze sceną i estradą. – Do tej pory stresuję się przed poważnymi występami, ale to pozytywna mobilizacja, która daje kopa – stwierdza.

Scena, estrada, kamera

W 2009 r., zgłosiła się na casting do programu „Mam Talent”. Wykonała wówczas piosenkę „Tańczące Eurydyki” z repertuaru Anny German. Wszystkie media zainteresowały się głosem i talentem młodej wokalistki. Dwa lata później Kasia otrzymała propozycję pracy w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Wkrótce okazało się, że nie tylko estrada i scena pasjonuje nastoletnią artystkę, ale i równie dobrze radzi sobie ona przed kamerą. Zagrała główną rolę w etiudzie studenckiej „Gównojady”. Wcieliła się w postać 12-letniej Magdy, która nie potrafi znaleźć prawidłowych relacji z rodzicami, dlatego ucieka w świat wyobraźni. Potem miała epizody w serialach komediowych „Do dzwonka Caffe” i „Hotel 52”. Widzowie mogli oglądać Kasię również w innych w serialach telewizyjnych: „Na dobre i na złe” oraz „Prawo Agaty”. Ogromnym wyzwaniem i przeżyciem okazała się dla niej praca na planie fi lmu o Powstaniu Warszawskim – „Miasto 44”. Uroczysta premiera tego obrazu zaplanowana jest 1 sierpnia tego roku, w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W minioną niedzielę dostarczyła widzom moc emocji w zmaganiach „The Voice of Poland”. Kasia oczarowała publiczność brawurowym wykonaniem piosenki „Adagio” Lary Fabian. Zachwyciła nie tylko telewidzów, ale i jurorów – zakwalifikowała się do ćwierćfinału konkursu. Mimo pasma sukcesów nadal jest normalną, sympatyczną i skromną nastolatką: czy się w liceum, szlifuje umiejętności wokalne, sceniczne, taneczne, pracuje na estradzie, scenie i przed kamerą. Marzy o studiach w akademii teatralnej. Nadal chce bawić i oczarowywać publiczność.