Krwiożercze rekiny na Placu Wolności

Ten wyjątkowy pokaz ma na celu uświadomienie, jak bardzo zagrożonym gatunkiem we współczesnym świecie są rekiny, a ich największym wrogiem jest właśnie człowiek. W ciągu ostatnich 20 lat, prawie połowa została wymordowana dla mięsa, skóry i tranu. Celem kampanii jest również obalenie mitu o krwiożerczości rekinów. Ze stereotypów na temat rekinów wyłania się obraz krwiożerczej bestii, choć prawda może być trochę inna. Nie taki rekin straszny, bo statystycznie w atakach tych ryb gnie 5 do 10 osób rocznie. Tymczasem człowiek zabija rocznie ok. 50 milionów rekinów. Pytanie, kto tu jest bardziej krwiożerczy?

Właścicielem ekspozycji jest Fabryce Lesieur, biolog morski, ekolog i naukowiec, który całe swoje życie poświęcił dla ratowania rekinów. Jego podróże po całej Europie z akwarium, mają za zdanie przekonać ludzi do zmiany sposobu życia i uzmysłowić, że też mamy wpływ na utrzymanie równowagi środowiska morskiego. Na pokazie będziemy mieli możliwość spotkać takie gatunki rekinów, jak: TRIAKIS SEMIFACIATA – REKIN LEOPARD, CARCHARHINUS MELANOPTERUS – REKIN CZARNOPŁETWY, GINGLYMOSTOMA CIRRATUM – REKIN WĄSATY oraz TRIADON OBESUS – REKIN KORALOWY.

Żeby zobaczyć w Białej Podlaskiej rekina koralowego, wąsatego czy leoparda z bliska, trzeba wybrać się na Plac Wolności w Białej Podlaskiej w dniach od 12 do 15 maja, w godzinach od 10.00 do 18.00. Bilety wstępu 8 zł (ulgowy) i 12 zł.