Książka dla Czytelnika – Mocni ludzie

Porucznik Władysław Lis za udział w wojnie polsko – rosyjskiej w 1831 roku został wraz z żoną wywieziony na Syberię. Tam, w małej wiosce, wśród prostych i uczciwych ludzi, znajduje swoje miejsce na ziemi. Uczy się od nich przetrwania pośród nieujarzmionej przyrody, dostrzegania jej rytmu i przemian. Surowa Syberia staje się jego domem, a dzika tajga – żywicielką. Z czasem Polak swoimi czynami, uporem i pracowitością zyskuje przychylność rdzennej ludności syberyjskiej. Wzajemna sympatia przeradza się w wielką przyjaźń. Łączy ich wspólne pragnienie – wyzwolenie spod moskiewskiego jarzma.

KONKURS KSIĄŻKOWY

Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygranie jeden z dwóch książek autorstwa Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego pt. „Mocni ludzie”, wystarczy wysłać SMS-ową odpowiedź na pytanie: W którym roku porucznik Władysław Lis roku został wraz z żoną wywieziony na Syberię?
a) 1831
b) 1381

Wyślij SMS pod numer 7248 o treści tpzysk.X gdzie (po kropce) w miejsce „X” należy wpisać odpowiedź na pytanie.

Koszt SMS-a 2,46 z VAT. Na SMS-y czekamy od 6 czerwca do 11 czerwca do godz. 15.59. Wygrywają dwie pierwsze osoby, które w najkrótszym czasie odpowiedzą na pytanie postawione powyżej.

O wygranej poinformujemy telefonicznie.