Piłkarski weekend

Grać dla siebie

W sobotę o godz. 17 Orlęta Radzyń Podlaski podejmą na własnym boisku Lubliniankę. Wygrana daje radzynianom cień szansy na trzecie miejsce w lidze, ale i zmniejsza szanse pozostania na tym szczeblu rozgrywek drugiego naszego trzecioligowca – Podlasia. O postawą sportową Orląt nie ma co się martwić. Podlasie musi liczyć na siebie.
Nasz typ: Orlęta wygrają.

Być albo nie być

W sobotę o godz. 17 Podlasie zmierzy się w Sieniawie z tamtejszym Sokołem. Jeżeli podopiecznym trenera Roberta Różańskiego uda się wygrać, a zamojski Hetman nie pokona Tomasovii, to otwiera się szansa na utrzymanie. Podobnie będzie jeżeli Podlasie zremisuje, a Hetman nie wygra. Porażka bialczan wyklucza ich z III ligi. Jeżeli Podlasie wyprzedzi Hetman w tabeli, to decydujące znaczenie będą miały wyniki II i III ligi. W II lidze (mecze w niedzielę o godz. 17) musi utrzymać się przynajmniej Wisła Puławy, która według oceny portalu 90minut.pl ma na to 73,8 procenta szans. Wtedy Lublinianka Lublin nie może dać się wyprzedzić Orłowi Przeworsk w III lidze. Gdyby jednak udało się w II lidze od spadku uchronić nie tylko Wiśle, ale Stali Rzeszów (według 90minut.pl 3,9 procenta szans) to miejsce Lublinianki nie miałoby znaczenia. Ostatnim warunkiem pozostania Podlasia w III lidze jest skuteczna walka Resovii w barażach o II ligę (I runda 14, 18 czerwca, II rudna 25, 28 czerwca). Jedynie w sytuacji pozostania Wisły i Stali w II lidze, oraz utrzymaniu przez Lubliniankę jedenastego miejsca w tabeli, niezależnie od wyniku walki o II ligę, Podlasie zostanie w III. Zestawienie meczów, od których zależy los ekipy z miasta nad Krzną: Sokół – Podlasie, Hetman – Tomasovia, Orląta – Lublinianka, Wisła Puławy – Olimpia Elbląg, Wigry Suwałki – Stal Rzeszów. Baraże o II ligę: I rudna Kotwica Kołobrzeg – Resovia, II runda: (jeśli rzeszowianie wygrają I rundzie) mistrz III ligi łódzko-mazowieckiej/ mistrz III ligi dolnośląsko-lubuskiej – Resovia. – Jest szansa, musimy ją wykorzystać – wyjaśnia II trener Podlasia Ryszard Więcierzewski. – Do Sieniawy jedziemy jak na wojnę, to nasze być albo nie być. Wiele zależy też od innych ekip, ale na to nie mamy już wpływu. Nie myślimy o tym. Mamy wygrać w Sieniawie, a potem patrzyć na innych.
Nasz typ: Podlasie wygra.

Liczą się tylko wygrane

W najbliższy weekend Lutnia Piszczac zagra w Lubartowie z miejscowym Lewartem. Rywal trudny i niewygodny, ale jeśli Lutnia chce zachować cień szansy na utrzymanie – musi wygrywać już wszystko.
Nasz typ: zwycięstwo Lutni.

Klasa okręgowa

Dwernicki Stoczek Łukowski – Bizon Jeleniec, GLKS Rokitno – LZS Dobryń, Granica Terespol – Victoria Parczew, Grom Kąkolewnica – Unia Żabików, Huragan Międzyrzec Podlaski – Sokół Adamów, Janowia Janów Podlaski – Orkan Wojcieszków, ŁKS Łazy – Niwa Łomazy. Wszystkie mecze w niedzielę.

Klasa A

Gręzovia Gręzówka – Agrosport Leśna Podlaska, Hutnik Huta Dąbrowa – Dąb Dębowa Kłoda, LKS Milanów – Wenus Oszczepalin, Olimpia Okrzeja – Tytan Wisznice, Orzeł Czemierniki – Tur Turze Rogi, Polesie Serokomla – Tornado Branica Suchowolska, GLKS Roskosz- -Grabanów – Start Gózd. Wszystkie mecze w niedzielę.