Wernisaż fotografii Doroty Dawidowicz

To przede wszystkim zdjęcia ludzi, ich otoczenia, emocji i piękna. Fotografie zrobione zostały w technice mokrego kolodionu, kamerą wieloformatową. Dorota Dawidowicz, rocznik 83. jest warszawianką, absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Jej prace to dokument wspomnień.

– Wszystko zaczyna się od wędrówki. Zaglądam do swoich wspomnień, obrazów z dzieciństwa. Odtwarzam je i przeżywam na nowo. Poszukuję tego co jest już tylko niewyraźnym wyobrażeniem. Bezpowrotne przeżycia, miejsca, ludzie, emocje. Przypominam sobie wakacje, te pierwsze.. a potem te następne…Nagrzany betonowy plac i układanie zdobytych kapsli na roztopionym asfalcie. Odciskanie swoich dłoni… – mówi artystka.

Zbiór wspomnień Dawidowicz to zdarzenia z jej życia, do których wraca często, czasem nawet nieświadomie i to daje jej siłę. To smak bułki z masłem i cukrem, pierwszy deszcz, czy lemoniada sprzedawana w woreczkach foliowych ze słomką. Niepowtarzalny klimat dzieciństwa zamknięty w świetnych zdjęciach mamy możliwość oglądać do 28 czerwca. Serdecznie zapraszamy.

7 czerwca, godz. 17:30, „Wonder Years” – wernisaż wystawy fotografii Doroty Dawidowicz, Galeria „Wejście”, ul. Narutowicza 23 B, Biała Podlaska