W co gra biala24.pl?

Tekst o Dariuszu Stefaniuku ukazał się w sobotę wieczorem, a więc krótko po zakończeniu gali ANS. W artykule zatytułowanym „Dariusz Stefaniuk namaszczony przez PiS” można było (przez chwilę) przeczytać m.in.:

„Podczas sobotniego zakończenia Akademii Nowego Samorządu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński "namaścił" kandydata partii na prezydenta Białej Podlaskiej. Prawdopodobnie po raz pierwszy w wyborach na to stanowisko wystartuje Dariusz Stefaniuk.”

Autor prezentował krótką sylwetkę lidera bialskiej opozycji. Przytaczał też fragment felietonu Dariusza Stefaniuka z ostatniego wydania Tygodnika Podlaskiego:

"Praca i wyższe dochody mieszkańców, udogodnienia dla rodzimych przedsiębiorców, uczciwość urzędników, kultura i sport na wysokim poziomie – wiemy co zrobić, by osiągnąć te cele; chcemy poświęcić się służbie ukochanej Białej Podlaskiej.”

Dziennikarz portalu sugerował, że Dariusz Stefaniuk może wystartować w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej. Tekst zawierał też zapowiedź powrotu i pogłębienia tego tematu.

Szybko okazało się jednak, że z jakichś przyczyn artykuł nie może znajdować się na portalu. Link jest wciąż widoczny w wyszukiwarce google, ale prowadzi on do „pustej” strony. Komunikat głosi: „Błąd 404 – strona o podanym adresie nie istnieje!”. W żadnym innym miejscu w serwisie również go nie znaleźliśmy.

Dlaczego tak się stało? Zapytaliśmy o to portal biala24.pl. W wysłanym przez nas mailu pytamy m.in., czy ktoś naciskał na redakcję w sprawie zdjęcia artykułu a także czy takie działanie nie podważa wiarygodności biala24.pl. Czekamy na odpowiedzi.

Aktualizacja:

Po tym, jak nagłośniliśmy sprawę, na stronie biala24.pl pojawił się wcześniej zdjęty tekst. Na pytania zadane wydawcom portalu wciąż nie otrzymaliśmy odpowiedzi…

Aktualizacja 2:

Otrzymaliśmy odpowiedź z portalu biala24.pl. Izabela Jaroszewska, redaktor naczelna, próbuje przekonać, że materiał od soboty był dopracowywany i uzpełniany o nowe treści.

 – Artykuł został już uzupełniony o brakujące treści i znajduje się na stronie – napisała do nas Izabela Jaroszewska. – Chcieliśmy, aby tekst oddał w pełni to, co działo się podczas podsumowania Akademii Nowego Samorządu.

Naczelna biala24.pl dowodzi także, że prowadzony przez nią portal jest "niezależny":

– Chcemy jednocześnie podkreślić, że nikt nic nie wymuszał, ani nie wpływał na publikację tego tekstu. Sugerowanie przez Państwa, że ktoś wpływa i "gra" portalem biala24.pl oraz że sam portal "w coś gra" jest niewłaściwe i mocno przesadzone. Jesteśmy portalem niezależnym – twierdzi Jaroszewska.