IX Bieg w deszczu

Pomimo momentami padającego obficie deszczu wszyscy w zdrowiu i dobrej kondycji dotarli na metę w Terespolu, gdzie na biegaczy czekały pamiątkowe medale i dyplomy, wręczane przez przedstawiciela PKOL w Warszawie, panią Elżbietę Kwiatkowską i olimpijczyków: Mariana Sypniewskiego (brązowy medal IO w Moskwie i Barcelonie w szermierce), Kazimierza Czarneckiego (brązowy medal IO w Montrealu w podnoszeniu ciężarów) i Natalię Semieńczuk (uczestniczka IO w Pekinie i Londynie w rzucie oszczepem).

W klasyfikacji ogólnej (OPEN) zwyciężyli Ukraińcy: Siergiej Matczuk przed Genadijem Kuznietsovem i pochodzącymi z Brześcia na Białorusi: Aliaksejem Chamadanau i Artsemem Nebialiukiem. Piąte miejsce zajęła terespolanka Izabela Trzaskalska, która zwyciężyła również w kategorii kobiet, gdzie druga była Olga Kotowska a trzecia Katsiarina Wiarbitskaja. Trzaskalska zwyciężyła również w swojej kategorii wiekowej. Organizatorzy nagrodzili również pucharami pierwszych trzech zawodników w 10 kategoriach wiekowych, najmłodszego (Michał Korneluk) i najstarszego (Ivan Bartas) zawodników biegu oraz najlepszych terespolan (Ewa Nejman i Grzegorz Jakuszko).

Podczas podsumowania imprezy burmistrz Jacek Danieluk podkreślił, że rzeka Buk łączyły, a nie dzieli. – Im więcej przyjaźni, tym mniej konfliktów – powiedział, zapraszając do udziału za rok w kolejnym biegu, do którego start odbędzie się w Terespolu, a meta – w Brześciu. Mer Brześcia Władimir Czernow zaproponował by w kolejnym, X Biegu, wzięli udział samorządowcy na czele z burmistrzem, sekretarzem oraz merem.