24 czerwca – Dzień Przytulania

Większość zapytanych mieszkańców Białej Podlaskiej, nie miała pojęcia o takim święcie, ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to doskonały pomysł.

– O dniu przytulania wiedziałam, bo trąbią o tym co roku w kliku rozgłośniach radiowych, które  namiętnie słucham. Będę więc tulić się z moim synem i jego cudownym ojcem – powiedziała nam Aneta Rozwadowska. – Takie piękne święto, powinno być obchodzone, na dobrą sprawę, każdego dnia. A kojarzy mi się z ciepłem i miłością – dodała na koniec. Anna Nowosielska, też popiera dzień przytulania, oby tylko każdy miał się do kogo przytulić. Inne zdanie w tej kwestii miał trzydziestokilkulatek, mieszkaniec Białej Podlaskiej, Janusz Chromiuk – Powinniśmy przytulać się przez cały czas, a nie tylko od święta. Nie trzeba manifestować tego, co i tak powinno być oczywiste – wyjaśnia.

W czasie przytulania organizm nasz wydziela tzw. „hormon miłości”, oksytocynę, która ma wpływ na takie uczucia, jak zaufanie, czy szczęście. Pod względem kulturowym i psychologicznym to najłatwiejsza metoda wyrażenia sympatii, bliskości czy troski. Wystarczy tylko kogoś przytulić. Czeka nas zatem jedno z najsympatyczniejszych świąt.