Spotkanie z Kajetanem Rajskim autorem książki o Żołnierzach Wyklętych

Matki, które za wszelką cenę chciały uratować swoje dzieci przed funkcjonariuszami Służb Bezpieczeństwa i zapobiec odebraniu ich i umieszczeniu w domach dziecka, to kolejne ofiary tego systemu. To doskonały historyczny dokument, wzbogacający naszą wiedzę o najnowszej historii naszego kraju.

Kim jest autor tego wstrząsającego dokumentu? To Kajetan Rajski to uczeń liceum, wielokrotny laureat i finalista olimpiad, który zaczął pisać już w szkole podstawowej. W wieku 16 lat – w 2006 r. wydał pierwszą książkę, zbiór zapisków z rozmów z osobami związanymi z Krakowem. Rajski interesuje się przede wszystkim historią średniowiecza oraz religią chrześcijańską. Ten młody człowiek ma jeszcze wiele do powiedzenia. Jego felietony ukazywały się w „Niedzieli”, „Naszym Dzienniku”, czy „Źródle”, a także na wielu stronach internetowych. Ciekawą pozycją jest książka „Młodzi świadkowie wiary”, w której przedstawił biografie świętych, którzy w momencie śmierci, nie skończyli nawet 26 lat.

Książkę, która miała premierę w tym roku, będzie można kupić w czasie spotkania z autorem. Serdecznie zapraszamy.

29 czerwca, godz. 16:00, Promocja książki Kajetana Rajskiego „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”, sala przy parafii Kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Brzeska 33 A, Biała Podlaska