Praca i rozwój dla Białej i regionu

Call Center Towarzystwa Finansowego SKOK S.A. to jedna z największych inwestycji w Białej Podlaskiej i całym regionie w ostatnich latach. Pracę, stabilizację i możliwość rozwoju znalazło tu już blisko 100 mieszkańców miasta i okolic. Docelowo pracownicy Call Center będą obsługiwać jeden z kluczowych obszarów działalności spółki, czy prowadzenie aktywnych kampanii marketingowych, usługi infolinii a także windykacji.

Godna praca i rozwój

Mieszkańcy Południowego Podlasia zatrudnieni w Call Center podkreślają, że poza godnymi warunkami pracy mają otrzymują od pracodawcy także szansę na rozwój zawodowy. To szczególnie ważne, zwłaszcza w obliczu problemu rosnącego bezrobocia w mieście i regionie. Pierwsze urodziny firmy świętowano w jej siedzibie przy ul. Reformackiej. Uroczystość uświetnili swą obecnością m.in. poseł Adam Abramowicz, radni Białej Podlaskiej z wiceprzewodniczącym Dariuszem Stefaniukiem na czele, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Edward Tymoszyński oraz przedstawiciele bialskiego biznesu.

Zaangażowanie senatora Biereckiego

Bialskie Call Center TF SKOK nie powstałoby, gdyby nie zaangażowanie senatora Grzegorza Biereckiego i jego fundacji „Kocham Podlasie”. Kiedy otwierano placówkę, senator Bierecki podkreślał, że Biała Podlaska to miasto mające wspaniały potencjał ludzki, dzięki czemu jest szczególnie atrakcyjne dla inwestorów. Podczas czwartkowej uroczystości senator nawiązał do tamtych wypowiedzi. – Jestem szczęśliwym człowiekiem, ponieważ znam różnych ludzi, którym mogę opowiedzieć, że w Białej Podlaskiej jest ogromny potencjał. Pani prezes Ewa Bereśniewicz-Kozłowska bardzo szybko zareagowała na te opowieści. I udało się to zrobić: otworzyć Call Center w Białej Podlaskiej. Wciąż zresztą opowiadam różnym ludziom o Białej Podlaskiej, może będą z tego jeszcze dodatkowe profity – mówił senator Grzegorz Bierecki. – Współpraca z urzędem pracy była wzorowa, za co pragnę serdecznie podziękować obecnemu tu panu dyrektorowi Edwardowi Tymoszyńskiemu. Dalej pracujmy razem, bo dzięki temu ludzie mają zatrudnienie i pełne lodówki.

Firma będzie się rozrastać

Prezes TF SKOK S.A. Ewa Bereśniewicz- -Kozłowska podkreślała, że bialska placówka fi rmy będzie się rozwijać. Wyrażała także wielkie uznanie dla zespołu tworzonego przez mieszkańców Południowego Podlasia. – Pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom za aktywność, pęd do wiedzy, zaangażowanie w szkolenie, profesjonalne pytania, co przyniosło doskonałe efekty: osiągają wyniki porównywalne z pracownikami z trzyletnim stażem – zaznaczyła Ewa Bereśniewicz- Kozłowska. – Często mówi się, że call center to odskocznia do dalszej kariery. Można ją robić i tutaj. Poszukujemy programistów, analityków, testerów. Dwie osoby przeniosły się właśnie do zespołu informatycznego. Rozrastamy się, wkrótce potrzebować będziemy dodatkowych pomieszczeń.

Fot. Krzysztof Staniszewski