Dniem miejsce zabaw i odpoczynku, a nocą imprezowanie

Nie przeszkadzał im do tej pory brak oświetlenia. Po godz. 20:00 tylko co druga latarnia była włączona. Na sesji Rady Miasta wprowadzono poprawkę do budżetu miasta i w efekcie plac będzie oświetlony również nocą. Miasto postanowiło wydać na ten cel 35 tysięcy złotych. Kto korzysta nocą z siłowni?

Lepsza widoczność przyda się z pewnością imprezowiczom, którzy nawet w ciągu dnia zajmują dogodne miejsce pod zadaszeniem, tuż przy placu zabaw dla dzieci i doskonale się bawią. Dowodem świetnej zabawy i braku kultury są porozrzucane butelki po alkoholu, plastikowe kubki i opakowania po przekąskach oraz akty wandalizmu. Zniszczone są kosze na śmieci, a stan pobliskiego stawu, do którego wrzucane jest wszystko co pod ręką, pogarsza się z dnia na dzień. Brak systematycznej i skutecznej  kontroli straży miejskiej i policji sprawia, że amatorów wątpliwej rozrywki jest coraz więcej.

Może zamiast światła nocą wystarczyłoby wysłać więcej regularnych patroli w ten teren? Za chwilę nie będzie dokąd. A szkoda, bo obiekty na palcu zabaw i siłowni kosztowały blisko 198 tysięcy złotych? Podpitym chuliganom przyda się z pewnością więcej światła dla kolejnych aktów barbarzyństwa.