Czas na rozgrywki pucharowe

Drużyna z Dolnego Śląska to niemal „egzotyczny” przeciwnik. Z klubami zachodniej Polski nasze drużyny potykały się co najwyżej w sparingach. Tym razem Podlasie zagra o prawo gry w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Największy sukces Górnika to 6 miejsce w ekstraklasie , które zajmował dwukrotnie: w sezonach 1983/84 i 1985/86 oraz trzykrotny udział w półfinale Pucharu Polski – w sezonach 1954/55, 1956/57, 1987/88. Gwiazdami Górnika byli tak znani piłkarze, jak Włodzimierz Ciołek, Leszek Kosowski i Robert Warzycha.

W klubowych annałach istnieją dwa bialskie akcenty: na ławce trenerskiej klubu zasiadał Henryk Grodecki (1988), a w polu grał nieżyjący już Zbigniew Ośko (były zawodnik AZS AWF Biała Podlaska 1984-86), który rozegrał w ekstraklasie 64 mecze i zdobył 4 bramki w sezonach 1986-89. W poprzednim sezonie klub z Wałbrzycha występował w II lidze zachodniej, zajął w niej szóstą lokatę. Najwięcej bramek – po dziewięć – zdobyli Marcin Folc i Dariusz Michalak. Siła tego zespołu od wielu lat budowana jest na bazie wychowanków z Wałbrzycha i okolicznych miejscowości. Obecnie Górnik wzmacnia się przed nowym sezonem w jednej połączonej II lidze. Pojawił się Brazylijczyk Filipe, które w barwach Górnika Zabrze i Zagłębia Lublin rozegrał 61 spotkań w ekstraklasie. W ostatnim swoim sparingu najbliższy rywal podlasian pokonał czwartoligowy AKS Strzegom 4:1 po bramkach: Jana Rytko, Marcina Folca (k), Mateusza Krzymińskiego i Marcina Orłowskiego.

Robert Różański trener – Podlasie Biała Podlaska
– Piłka nożna to dyscyplina, w której bardzo często dochodzi do niespodzianek. Do sobotniego meczu nie przystąpimy w roli faworyta. Nasza wygrana byłaby dużą niespodzianką. Jak będzie – zobaczymy. Wiem tylko, że zawodnicy uczynią wszystko, by sprawić kibicom miłą niespodziankę.