Przygotowania do nowego sezonu

Panie z AZS PSW Biała Podlaska do sezonu wystartują pod okiem nowego trenera, będzie nim Jacek Syryjczyk. Ekipa już wznowiła treningi. Obecnie przebywa na obozie w Puławach, w niedzielę zagra w Radomiu z Zamłyniem, a potem przygotowania kontynuować będzie na własnych obiektach. – Dla mnie to nowa rola i nowe wyzwanie. Po obozie będę mógł powiedzieć więcej, lepiej poznam zespół i zawodniczki. Przed startem ligi chcemy zagrać jeszcze przynajmniej jeden sparing – powiedział nowy trener akademiczek.

Trzecioligowcy poznali terminarz. W lidze wystartuje osiemnaście ekip, w tym dwie nasze. Do grających w poprzednim sezonie: Podlasia Biała Podlaska, Orląt Radzyń Podlaski, Izolatora Boguchwała, Stali Kraśnik, Orła Przeworsk, Sokoła Sieniawa, Lublinianki, Karpat Krosno, JKS Jarosław, Tomasovii Tomaszów Lubelski, Resovii Rzeszów i Avii Świdnik dołączą spadkowicze z II ligi: Motor Lublin, Stal Rzeszów oraz beniaminkowie: Wólczanka Wólka Pełklińska, Wisłoka Dębica i Hetman Żółkiewka.

W pierwszej kolejce 9 sierpnia Podlasie zagra z Karpatami, a Orlęta zmierzą się z Wisłoką. Obie nasze ekipy wystąpią na własnych obiektach. Podlasie Biała Podlaska swój pierwszy poważny mecz zagra w najbliższą sobotę w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski z Górnikiem Wałbrzych. Stąd bialczanie już w miniony weekend grali w Siedlcach z tamtejszą trzecioligową Pogonią II. wygrywając 2:1. – W pierwszej połowie – gdy grali zawodnicy testowani – wypadliśmy dość dobrze, w drugiej było trochę gorzej. Z powodów zdrowotnych zabrakło kilku graczy. Jestem zadowolony z pierwszego przetarcia przed nowym sezonem – powiedział Ryszard Więcierzewski, II trener Podlasia. Klub zrezygnował z testowanych Arkadiusza Wojno (Orlęta Czyżew), Jakuba Sokołowskiego (Wigry Suwałki) i Daniela Czechowskiego (Dolcan Ząbki).

Treningi wznowili także zawodnicy Orląt. Z klubem pożegnał się Jewgienij Chorolski, który wrócił na Ukrainę. Przerwać karierę z powodów zdrowotnych może Fabian Ciok, a Robertem Kazubskim zainteresowany jest Motor Lublin. Nowymi twarzami w ekipie są Patryk Szymala, wychowanek Orląt grający ostatnio w Bałtyku Koszalin, Paweł Komar który powrócił z Wisły Puławy i Ukrainiec Witalij Melnyczuk (Stal Kraśnik). Do swojego historycznego występu w IV lidze szykuje się Grom Kąkolewnica. Z kadry ubył nestor ekipy – Andrzej Głowniak, który awansem ukoronował swoją karierę i zawiesił buty na kołku. Wzmocnienia mają być, jednak na razie o nich cicho. – Trenujemy od piątku. Cel mamy jasny: utrzymać się w IV lidze. Dla nas to całkowicie nowe wyzwanie, nowe środowisko. Chcemy wzmocnić ekipą, ale będzie to najwyżej paru zawodników. Szansę na grę w IV lidze muszą dostać przede wszystkim ci, którzy wywalczyli awans – powiedział trener Daniel Wajszczuk.

Pogoń II Siedlce – Podlasie Biała Podlaska
1:2 (1:1)
Bramki: Adison 10 – Zaciura 11, Panasiuk 86
Podlasie: Łabendowicz (46 Chojak) – Przychodzień
(46 T. Kaliszuk), Lisowski (46 Mirończuk),
Jabłoński (46 Kacik), Czechowski (46 B.
Kaliszuk), Jurczyk (46 Panasiuk), Sułek (46 Jarzynka),
Łukanowski (46 Magier), Mielnik (30
Sokołowski, 60 Sawtyruk), Wojno (46 Romaniuk),
Zaciura (46 Biegajło)