W cieniu pucharu

Pełną parą trwają przygotowania naszych ekip do zmagań ligowych. Panie z AZS PSW zakończyły obóz w Puławach dwoma sparingami. Pokonały wysoko Licealny Ośrodek Piłkarski 10:1 i zremisowały z Zamłyniem Radom 1:1. – Coraz lepiej poznaję drużynę. Obóz przepracowaliśmy bardzo solidnie. Pogoda nas mocno wymęczyła, ale na upały nie ma rady – opowiada trener AZS PSW Jacek Syryjczyk. – W obu sparingach byliśmy ekipą dominującą; w pierwszym bramki wpadały jedna po drugiej, w meczu z Zamłyniem jednak zabrakło skuteczności. To był ostatni dzień obozu i wypada indolencję strzelecką złożyć na karb zmęczenia – dodał trener. Z ekipy nikt nie ubył.

Nowe twarze to Kinga Niedbała (Widok Lublin), Ukrainka Aleksandra Kozlynets oraz Ewelina Karolak i Magdalena Grzyb (obie Motor Lublin), a także Sandra Marciszewska i Agnieszka Mućka (niezrzeszone). Z ekipą trenowały jeszcze dwie zawodniczki, których nazwisk trener nie chciał nam zdradzić. Orlęta Radzyń Podlaski podpisały umową z Witalijem Melnyczukiem. Radzynianie ulegli w sparingu Lublinince 2:3. W ekipie pojawiło się wielu zawodników testowanych, których personalia na razie klub z Radzynia skrzętnie ukrywa. Podlasie Biała Podlaska żegna się z Mateuszem Kacikiem, który udaje się do KP Targówek. Marek Piotrowicz natomiast ma zamiar kontynuować karierę w Granicy Terespol. Z Podlasiem treningi rozpoczęli Piotr Bołtowicz (Granica Terespol) oraz Adrian Hołownia i Bartosz Pasztuszewski (obaj TOP-54 Biała Podlaska).

W ekipie Roberta Różańskiego pozostanie także Mateusz Konaszewski. Swój pierwszy sparing zagrał Grom Kąkolewnica, remisując z Wektrą Zbuczyn 1:1. – Testujemy dwóch zawodników, którzy – być może – wzmocnią naszą ekipą. Więcej powiedzieć będę mógł o nich za tydzień– informuje Daniel Wajszczuk, trener Gromu.

Zamłynie Radom – AZS PSW Biała Podlaska
1:1 (1:0)
Bramka: Bolko 55
AZS: Kanclerz – An. Sosnowska, Puk, Al. Sosnowska,
J. Bujalska, Orzepowska, Konieczna, Niedbała,
Edel, Bolko, Wiatrzyk oraz Jakóbczyk, zaw.
test. 1, M. Bujalska, zaw. test. 2, Kozlynets, Kusiak

Orlęta Radzyń Podlaski – Lublinianka
2:3 (1:0)
Bramki: Pliszka, Borysiuk
Orlęta: Wasiluk – zaw. test. 1, Nowacki, Zarzecki,
zaw. test. 2, Ptaszyńskio, Łotys, Pliszka,
zaw. test. 3, zaw.test. 4, zaw test. 5 oraz Stężała,
Leszkiewicz Łakomy, zaw. test. 6, Komar,
Tymosiak, Borysiuk, Melnyczuk, Zmorzyński,
Król, zaw. test. 7

Grom Kąkolewnica – Wektra Zbuczyn
1:1 (0:1)
Bramka: Wysokiński
Grom: Sokołowski – Sokół, Kalenik, Kosel, Grzywacz,
zaw. test. 1, P. Muszyński, Chromik, Grudziński,
M. Muszyński, Sierpień oraz P. Borysiuk,
E. Borysiuk, Wysokiński, zaw. test. 2, Lecyk, Kępka